Ergün ; Sorun çıkaran baş ezilir!

KOTO’da konuşan ve yolsuzluk operasyonunu eleştiren Bakan Nihat Ergün, “Yolsuzluk ve rüşvetin olduğu bir parti 11 yıl iktidarda kalamazdı. Ekonomik ve...

BÜYÜTKOTO’da konuşan ve yolsuzluk operasyonunu eleştiren Bakan Nihat Ergün, “Yolsuzluk ve rüşvetin olduğu bir parti 11 yıl iktidarda kalamazdı. Ekonomik veriler ortada. İstikrarı bozmak için kalkan başı ezmesini biliriz” dedi

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) 2013 yılının aralık ayı meclis toplantısını dün Burhan Kasım Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi. Meclis toplantısına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de katıldı. Ayrıca Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu da toplantıda hazır bulundu.

500 FİRMA KAYDEDİLDİ
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, ekonomik üretkenliği ve gücü ile Kocaeli’nin, bir ülke olsaydı, dünyada 59. sırada yer alacağını söyledi. KOTO Başkanı Murat Özdağ ise, kurulacak olan Bilişim Vadisi’nin kentin üretkenliğine katkı sağlayacağını söyledi. Hükümetin cari açığı frenlemek için tüketime sınırlama getirmesini makul karşıladıklarını söyleyen Özdağ, “Ancak bu kısıtlamanın büyümenin önüne geçeceğini düşünüyoruz. Öneri olarak reel sektör için sigorta formlarının oluşturulabileceğini öngörmekteyiz. KOTO sanal fuar oluşturdu. Çalışmalarımız sürmekte. 500’e yakın firmanın girişini yaptık. Hedef olarak 6 ay içerisinde bin 500 firmayı sitemize eklemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DAR BOĞAZDAN GEÇİYORUZ
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ekonomik gerçeklerde en büyük illerden birisinin Kocaeli olduğunu söyledi. 18 ay içinde 3 seçim yapılacağını söyleyen Ergün, “Türkiye bir dar boğazdan geçecek. Bazı komplikasyonlar ortaya çıkacaktır. Görmediklerimizi, duymadıklarımızı görmeye ve duymaya hazır olmamız icap edecek” şeklinde konuştu.

DEMOKRASİ BİZİ
OLGUNLAŞTIRIYOR
“Demokratik atmosfer bizi olgunlaştırıyor” şeklinde devam eden Ergün, “Demokrasiye sahip çıkmalıyız. Demokratik zemin ticari, sanayi için de en güçlü zemindir” dedi. 6 buçuk yıl önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sorunlar doğduğunu söyleyen Ergün, “Zorla istenilen adaya oy verdirtmeye kadar, cumhurbaşkanı adaylarının otel odaları basılarak, nasıl hukuk dışı yollarla parlamentoda engellenmeye çalışıldığını gördük. Önümüzde 3 seçim var. Türkiye bu süreçten güçlü çıkacak” dedi.

İSTİKRARI KİMSE BOZAMAZ
11 yıldır istikrar ve güven ortamını titizlikle oluşturduklarını ifade eden Ergün, “Daha önce de çok farklı senaryolarla istikrar ve güven ortamını zedelemek istediler. Ülkenin güven ve istikrarını bozacak davranışın karşısında olacağız” diye konuştu. 21’nci yüzyılda gizliliğin kalmadığından söz eden Ergün, “Türkiye eskisinden daha hızlı ve şeffaf olma mecburiyetindedir” dedi.

BİZ O BAŞI EZERİZ!
21’nci yüzyılda gizli bir şeyin olmadığını vurgulayan Bakan Ergün, “Bunlar 19 ve 20’nci yüzyılın paradigmalarıdır. O zamanlar gizli olmak güçlü olmak anlamına gelirdi. 21’nci yüzyılda gizlilik bir güç değil zafiyettir” dedi. Kurumsal yolsuzluk, yasak ve yoksulluğu büyük çapta ortadan kaldırdıklarını da ifade eden Ergün, “Çetin mücadeleler verdik. Bu kadar mücadele ederken yeni senaryolarla, sorunlu yeni aktörler eğer baş göstermişse biz o başı ezeriz” şeklinde konuştu.

GENEL MÜDÜR HAKKINDA
Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları hakkında yorum yapan Ergün, “Halk Bankası Genel Müdürü suç işlemiş olabilir mi, bilmiyoruz. Doğruluğunu kabul etsek bile suçun şahsiliği üzerinde durmak lazım. Halk Bankası bu kişi üstünden yok edilmeye çalışılırsa buna rıza göstermeyiz. Bu kurum ulusal yolsuzluğun merkezi olan bir kurum değil. Eğer bu tahribat devletin içindeyse bunları söküp atarız. Türkiye’nin kurumlarına yolsuzluk ve rüşvet gibi işlerin bulaşması önlenmeli, acımasız şekilde mücadele edilmeli” dedi.

24 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR