Adnan Köşker birinci çıktı

ANDY-AR’ın ilimizde yaptığı ankete göre Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 2009 yerel seçimlere göre oy oranını en çok artıran mevcut başkan olarak...

BÜYÜT
ANDY-AR’ın ilimizde yaptığı ankete göre Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 2009 yerel seçimlere göre oy oranını en çok artıran mevcut başkan olarak birinci sırada yer aldı.


ANDY-AR şirketi, yerel seçimlere 5 ay kala 16 büyükşehirin ilçeleri ile yeni büyükşehir olmuş illerin mevcut belediye başkanlarının performansını araştırdı. Kocaeli’nin de yer aldığı araştırma sonuçlarında ilçeler bazında Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker 2009 yerel seçimlere göre oy oranını en çok artıran mevcut belediye başkanı olarak birinci sırada yer aldı. 2009 yerel seçimlerinde yüzde 44.6 oy alan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yapılan anket çalışması sonucu bu oranı yüzde 6.6 artırarak yüzde 51.2’lik orana ulaştı. En büyük oran artışı ise Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ta yaşandı. Başkan Karabacak yüzde 34.8 oy aldığı 2009 performansını yüzde 11.5 artırarak yüzde 46.3’e ulaştı. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ise yüzde 4.8’lik bir artışla yüzde 41’lik oranı yüzde 45.8’e çıkarttı. Bu oranlara göre ilçeler bazında mevcut belediye başkanları arasında Adnan Köşker Kocaeli’nde birinci sırada yer alırken Başkan Köşker’i Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş takip etti.


Büyükşehir belediye başkanları arasında yapılan sıralamada ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 13 büyükşehir belediye başkanı arasında 2009 yerel seçimlerinde almış olduğu yüzde 47.2’lik oy oranını yüzde 14.7 artırarak, 51.9 oranla 7. sırada kendine yer buldu.

07 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR