CHP’nin kayyum davası REDDEDİLDİ, sırada Yargıtay var

CHP İl Başkanlığı atamasında usulsüzlük olduğu gerekçesiyle açılan ve aylardır devam eden kayyum davası reddedildi. Davacı vekili Nazmi Küçükosmanoğlu...

BÜYÜT

CHP İl Başkanlığı atamasında usulsüzlük olduğu gerekçesiyle açılan ve aylardır devam eden kayyum davası reddedildi. Davacı vekili Nazmi Küçükosmanoğlu konuyu Yargıtay’a taşıyacaklarını söyledi.

Yalçın Kuşkan’ın CHP İl Başkanlığı’na atanması nedeniyle İzmit ilçe delegesi Adem Elbaş’ın atamanın iptal edilip yerine kayyum atanması talebiyle açtığı davanın altıncı duruşması 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya davacı avukatları Nazmi Küçükosmanoğlu ve Vecdi Koşumcu ile davalı avukatı Arzu Türkkal katıldı. CHP genel merkezinin evraklarda daksille oynama yaptığı iddiasını yineleyen ve gelen evrak kayıt defterinin noter tasdikli nüshasında hiçbir oynamanın farkedilmediğini söyleyen ve aslını isteyen avukat Nazmi Küçükosmanoğlu ayrıca 10 Ocak tarhinde il başkanı Ferhan Şensoy ve il yönetiminden kimi isimlerin istifa etmesi sonrasında genel merkezden gelen genelge ile tüzüğün işletilmesin engel olunduğunu söyledi.
 
TÜZÜK İHLAL EDİLMİŞTİR
Küçükosmanoğlu, tüzüklerin siyasi partilerin anayasası olduğunu belirterek “Siyasi partilerin tüzükleri emredici niteliktedir. Tüzük genel merkezden gönderilen genelgeler ile ihlal edilmiştir. 10 ocak 2011 tarihinde istifa eden il başkanı ve il yöneticilerin yerlerine yedek üyelerin alınması ve yönetimin kendi arasında seçim yapması engellenmiştir. Ayrıca açtığımız dava sonrasında davalı tarafın yaptığı açıklamalar kabul edilemez niteliktedir. Ülkeyi yönetmeye ve ülkenin defterini tutmaya talip olan bir siyasi parti nasıl olurda kendi defterini iş yoğunluğundan dolayı tutamaz ve 4 ay sonra doldurur? Geçmiş beyanlarımızı tekrarlıyor ve davamızın kabulünü istiyoruz” dedi. Küçükosmanoğlu’nun ardından davalı vekili Arzu Türkkal konuştu.
 
ÖZDEMİR DAVAYI REDDETTİ
Türkkal geçmiş beyanlarını tekrar etti. Tüzüğün engellenmesinin söz konusu olmadığını söyleyen Arzu Türkkal “Tüzüğün engellendiği tarihlerde davacı tarafından yahut herhangi bir üye tarafından hiçbir itiraz ve dava olmamıştır. O tarihlerde herhangi bir tüzük ihlali olmamıştır. Genel merkez karar mekanizmasını işletmiştir” dedi. Görülen 5 duruşmada da bir karar vermemesi ile davanın karar yükünden kaçtığı iddia edilen ve sürekli olarak erteleme kararı alan hakime Kamuran özdemir 6. duruşma sonrasında kararını verdi. Özdemir davayı reddetti. Duruşma salonundan ayrılırken basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan avukat Nazmi Küçükosmanoğlu konuyu Yargıtay’a taşıyacaklarını belirtti.

14 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR