Yusuf Karaaslan, “Önce kendilerini idare etsinler”

İzmit Ziraat Odası’nın iyi yönetilmediği gerekçesiyle Olağanüstü Genel Kurul yapılmasını isteyen delegelere cevap veren Oda Başkanı Yusuf Karaaslan, ş...

BÜYÜT

İzmit Ziraat Odası’nın iyi yönetilmediği gerekçesiyle Olağanüstü Genel Kurul yapılmasını isteyen delegelere cevap veren Oda Başkanı Yusuf Karaaslan, şu an genel kurulun söz konusu olmadığını belirterek, “Erken seçim isteyen bu kişilerin hepsinin bir yarası var” dedi

İzmit Ziraat Odası delegelerinden 44 kişi odanın iyi yönetilmediği gerekçesiyle Olağanüstü Genel Kurul yapmak istediklerini belirtmiş ve bunun için de imza toplamışlardı. Konuyla ilgili İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan dün oda binasında oda üyeleriyle birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. Olağanüstü Genel Kurul yapılmasını isteyen 44 delege içerisindeki Murat Akçay, Osman Avdan, Bayram Kolaylık, Fahrettin Korkutan, Turgut Hülür, Atilla Cengiz, Hüseyin Kozluca, Hasan Hüseyin Satılmış, Nihat Yılmaz, Halit Akdeniz’in meclis üyeliklerinin iptal edildiğini belirten Karaaslan, şu an genel kurulun söz konusu olmadığını belirterek, “Erken seçim isteyen bu kişilerin hepsinin bir yarası var” dedi.

ODANIN 1 LİRA BORCU YOK
Erken seçim isteyen bu delegelerin Ziraat Odası ile ne kadar alakalı olduklarını sorarak sözlerine başlayan Yusuf Karaaslan, “Odanın kötü yönetildiğini iddia eden bu arkadaşlar benden önce 10 yıl boyunca odanın nasıl yönetildiğine baksınlar. Yönetime geldiğimizde 170 bin lira borcu olan odanın şu an 1 lira dahi borcu yok. Kasamızda 80 bin lira var. Her zaman çiftçinin ayağına gittik. Üyelere icra gönderdiğimizi söyleyen arkadaşlar bunu ispatlasınlar da görelim. Biz sadece borçlarına yönelik bilgilendirme kağıdı yolladık” şeklinde konuştu.

HEPSİNİN YARASI VAR
Erken seçim isteyen bu kişilerin tamamen odadan yararlanan, nemalan kişiler olduğunu da ekleyen Karaaslan, “Şu an canları yandıkları için saldırıyorlar. Ama bizim gündemimizde seçim yok. 60 gün süre sonunda da cevabımızı vereceğiz. Onların safına geçen Murat Akçay isimli kişi şu an 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde resmi belgede sahtecilikten yargılanıyor. Hepsinin bir yarası var. Buradan onlara hayır gelmez. Onlar önce kendilerini sonra odayı idare etmeye kalksınlar” dedi.

“KENDİ DAVALARIYLA UĞRAŞSINLAR”
Önümüzdeki günlerde odaya Ziraat Odası Genel Başkanı’nın da geleceğini açıklayan Başkan Kararaslan, “Bu arkadaşların arkasında bazı siyasetçiler de var. Ama faydalanamazlar. Bu oda siyasi üstü bir kurum. Siyasi amaç için gelmedik bu göreve. İmza toplamakla bu işler yürümez. Arkadaşlarımızla biz görevimizin başındayız. En iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. 2014 Kasım ayında da delege seçimlerimiz olacak. Bu arkadaşlarımız önce kendi davalarıyla uğraşsınlar. Kimseden korkumuz yok. Herkes haddini bilecek” şeklinde konuştu.

“İÇ ÇEKİŞMEYİ ONLAR YAPIYOR”
Şu an odada iki Ziraat Mühendisi’nin de görev aldığını daha önce ise bulunmadığını kaydeden Karaaslan, “Bu 44 delegenin kaçı tarımla alakalı işler yapıyor acaba? İç çekişmeyi yaratan kendileri. Pazartesi günü de saat 11.00’de oda binamızda Koordinasyon Kurulu Toplantımız olacak” diyerek sözlerini tamamladı. Açıklamada bulunan diğer oda üyeleri de başkan ile aynı görüşte olduklarını belirterek erken seçim istemediklerini kaydetti.
HABER: Seda DEMİRAL

20 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR