Bu sene kurban bayramı bereketli geçiyor

Yeşilova’da kurulan kurban pazarına diğer illerden gelen satıcılar, ellerindeki hayvanların hemen hemen hepsini satmanın mutluluğunu yaşıyor.İzmit Bel...

BÜYÜT


Yeşilova’da kurulan kurban pazarına diğer illerden gelen satıcılar, ellerindeki hayvanların hemen hemen hepsini satmanın mutluluğunu yaşıyor.

İzmit Belediyesi'nin Yeşilova Mahallesi'ne kurduğu kurban pazarına, Ağrı, Van, Kars, Erzurum ve Iğdır illerinden gelen satıcılar, çok sayıda hayvanlarını getirdi. Bayram günler kala başlayan hayvan satışları arife günü de devam etti. Pazara hayvanlarını getiren birçok satıcı elindeki hayvanların hemen hemen hepsini satmamın mutluluğunu yaşıyor.

SATICILAR MEMNUN
Ağrı'dan pazara 40 büyükbaş hayvan getiren Bülent Sancak, elinde bulunan hayvanların 39'unu sattığını, son 1 tane kaldığını söyledi. Bu büyükbaş hayvanın fiyatının da 4 bin 500 lira olduğunu belirtti. Hayvan satıcılarının geneli satışlardan memnun kalırken “Geçen seneye nazaran bu sene çok iyi sattık. Neredeyse kimsenin elinde hayvan kalmadı. Herkes evine mutlu gidiyor” dediler. Bayramın ikinci günü memleketlerine dönecek olan satıcılar, "Herkese, kazasız belasız evlerine ulaşmalarını temenni ediyorum. Bayramımız mübarek olsun” diye konuştular. Ayrıca pazarda İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis ekipleri stant açarak dolandırıcılara ve sahte paralara karşı önlem aldı. Hayvan satıcılarına broşürde dağıtan polis ekipleri vatandaşların mağdur olmaması için bilgilendirme yapıyor.

15 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR