Kamu-Sen’den kınama

        Türkiye Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Veysel Uluman, düzenlediği basın açıklaması ile Musul’da yaşananlara tepki gösterdi. Sabri Yalım Parkı’...

 

 

 

 

Türkiye Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Veysel Uluman, düzenlediği basın açıklaması ile Musul’da yaşananlara tepki gösterdi. Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleşen açıklamada konuşan Uluman, “Türkmenlere yapılan katliamı ve bu katliama sessiz kalanları kınıyoruz” dedi. Açıklamaya MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan, Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir de destek verdi.

 

ETNİK AYRIŞMA

Grup adına konuşan Uluman, “Etnik bir ayrışma ile bölünmeye doğru itilen Irak’ta yaşanan gelişmeler gün geçtikçe bölgeyi içinden çıkılmaz bir duruma sürüklemektedir. Asimilasyonlara dünya devletlerinin seyirci kalması asla kabul edilemez. Geçtiğimiz günlerde Musul’da konsolosluğumuza yapılan baskın ve Telafer’de soydaşlarımızın yaşadığı zulüm sabırlarımızı taşırmıştır. Yüzyıllardır Türkmen kardeşlerimizin huzur içinde yaşadığı bu topraklarda yapılmak istenenlere dünya devletlerinin seyirci kalmasını kabul etmiyoruz” dedi.

 

KINIYORUZ

Sözlerine devam eden Uluman, şöyle konuştu: “Bayrağımız yerlerde soydaşlarımız ise sürgün yollarındadır. Bölge adım adım felakete sürüklenmektedir. Türkmen soydaşlarımıza yönelik sürdürülen hain saldırılar engellenmeli ve Suriye’den kaçıp gelen insanlara gösterilen özveri onlara da sunulmalıdır. Türkmen kardeşlerimize yönelik yapılan katliamı ve bu katliama sessiz kalanları kınıyoruz” şeklinde konuştu. 

18 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR