Güneş: Mitinge katılım yüksek olacak

Prof. Dr. Hurşit Güneş, mitinge katılımın oldukça yüksek olacağına inandıklarını söyledi. Güneş, tüm seçmenleri mitinge katılmaya davet etti.CHP Genel...

BÜYÜT

Prof. Dr. Hurşit Güneş, mitinge katılımın oldukça yüksek olacağına inandıklarını söyledi. Güneş, tüm seçmenleri mitinge katılmaya davet etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli birinci sıra milletvekili adayı Hurşit Güneş ile İl Başkanı Yalçın Kuşkan, bugün gerçekleştirilecek olan miting öncesi bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Hurşit Güneş, mitingin tamamen gönüllük esasına göre yapılacağını, genel merkezin çok az bir kaynak ayırabildiğini ifade etti. Güneş, Yalçın Kuşkan’ın mitinge 50 bin civarında kişinin katılacağına yönelik tahminine ise “Başkan demişse verilere dayanıyordur” şeklinde yorum getirdi.

GEBZE’Yİ KAZANABİLİRİZ
Güneş, konuşmasına yaptıkları çalışmaları anlatarak başladı. CHP’nin Başiskele ve Dilovası’nda başarısız olduğunu kabullenen Güneş, bu ilçelerde özel çalışmalar yaptıklarını ve bu durumun oy artışında etkili olacağını dile getirdi. Nüfus artışının yoğun olduğu ilçelerimizden Gebze’ye çok önem verdiklerini ifade eden Güneş, “Burada kadın kollarımız çok çalışıyor. Ev ev dolaşarak, projelerimizi anlatıyor. Uzun vadede burayı kazanabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

BİR TEK BELEDİYEMİZ YOK
CHP için özeleştiride de bulunan Güneş, “Tek bir belediyeyi alamadık. Kocaeli gibi emekçilerin çok olduğu bir kentte güç kaybettik. 2009 yılından bu yana bunun sebeplerini araştırıyor ve çalışmalar yürütüyoruz. Yeni CHP ile birlikte Kocaeli tekrar bizim olacak” dedi. Güneş, Kandıra’da tüm köyleri gezerek bir tane dahi girmedik ev bırakmayan ilçe kadın kollarına da teşekkür etti. Güneş, mitingle ilgili soruları da yanıtlayarak, katılım yüksek olacağını ve Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli’ye yönelik önemli konulara değineceğini kaydetti.

ÇUHADAR’A YÜKLENDİ
Güneş, Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli’ye büyük önem verdiğini de söyledi. Güneş, ayrıca AKP’nin seçim yasaklarını ihlal ettiğini ileri sürerek, “Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli’deki her okulda 4-5 öğretmenle toplantı yapıyor. Bu hiç etik değil. Ayrıca, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, AKP’li adaylarla kol kola girmiş dolaşıyor. Bu konudaki rahatsızlığımızı da belirtmek isterim. Öte yandan seçim yasakları başladığı halde Erdoğan’ın Başbakan sıfatıyla asılmış billboardları duruyor. Valiliğin bu konuda biraz etkisiz kaldığını görüyoruz” dedi.

50 BİN PİŞMANİYE
Perşembe Pazarı alanında bugün saat 18.00’da gerçekleştirilecek olan mitingle ilgili bilgiler aktaran il başkanı Yalçın Kuşkan ise şunları aktardı: “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu saat 15.30’da uçakla Sabiha Gökçen Havalimanı’da olacak. Buradan karayolu ile Dilovası’na geçecek ve bir takım temaslarda bulunacak. Ardından da saat 18.00’de Perşembe Pazarı’na gelerek, Kocaelililer’e hitap edecek. Mitingde 50 bin pişmaniye ve 60 bin su dağıtılacak.”

06 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR