BlaBlaCar ile yolculuk yapmak artık daha keyifli

BlaBlaCar ile bir yerden başka bir yere yolculuk yapmak artık masraflı değil. Hem de yalnız yolculuk yapmaya son. Şimdi BlaBlaCar üyeleri sistem üzer...

BÜYÜT

BlaBlaCar ile bir yerden başka bir yere yolculuk yapmak artık masraflı değil. Hem de yalnız yolculuk yapmaya son. Şimdi BlaBlaCar üyeleri sistem üzerinden nereye gideceklerini yazıyorlar, oraya giden insanlarla gidebiliyorlar. Bu şekilde hem yol masraflarını yarı yarıya indiriyorlar hem de yeni insanlar ile tanışma imkanı buluyorlar.

 

UCUZ YOLCULUK

BlaBlaCar Türkiye kurucuları, Kocaeli’deki üyeleri ile bir araya geldi. Benzin Cafe’de gerçekleşen tanışma yemeğinde bir araya gelen üyeler, proje ile ilgili olarak görüş alışverişinde de bulundular. BlaBlaCar üyesi olmak için internet üzerinden blablacar.com adresine girerek ya da ücretsiz mobil uygulamalarını telefonlarına indirerek sistem üzerinden üye olunabiliyor. Üye olduktan sonra her hangi bir yere yolculuk yapmak istediğinde gitmek istediği yeri sistemde yazıyor ve oraya giden insanlarla iletişime geçiyor. Bu şekilde hem daha ucuz bir yolculuk yapmış oluyor, hem de yeni arkadaşlarla tanışılmış oluyor.

 

İNSANLARI BİR ARAYA GETİRİYORUZ

Konu ile alakalı açıklama yapan BlaBlaCar Türkiye kurucularından İpek Akın, “Bu bir yerden başka bir yere gitmek isteyen kişiler, sistem üzerinden aynı yöne gitmek isteyen kişilere ulaşarak yolculuklarını bir yandan ucuza getirirken diğer taraftan da yeni arkadaşlıklar kazanmış oluyor. Bizler online bir firma olmamıza rağmen çeşitli illere giderek oradaki üyelerimizle buluşuyoruz ve tanışma imkanı buluyoruz. Çünkü bire bir ilişkilerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.

 

BLABLACAR NEDİR?

19 ülkede 20 milyondan fazla üyesiyle dünyanın en büyük şehirlerarası yolculuk paylaşım ağı olan BlaBlaCar, Türkiye’de Eylül 2014’ten beri faaliyet gösteriyor. BlaBlaCar, ücretsiz mobil ve web uygulamalarıyla şehirlerarası seyahat etmek isteyen yolcuları aynı yönde yolculuk yapan sürücülerle buluşturuyor ve yol masraflarını kişiler arasında paylaştırarak seyahati herkes için daha ekonomik ve keyifli hale getiriyor.

 

FRANSIZ MERKEZLİ ŞİRKET

Sosyal medya ile bağlantılı çalışan ve doğrulanmış üye profillerinden oluşan platformuyla güvenilir bir yolculuk paylaşım topluluğuna sahip olan BlaBlaCar dünyada hızla büyümeye ve milyonlarca insanın yolculuk anlayışını değiştirmeye devam ediyor. Fransa merkezli şirket, Temmuz 2014’te Index Ventures, Accel Partners, ISAI ve Lead Edge Capital’dan aldığı 100 milyon dolarlık yatırımın ardından sırasıyla Türkiye, Hindistan ve Meksika pazarlarına giriş yapmıştı. Muharrem İBRAHİMOĞLU

 

BLABLACAR İLE SEYAHAT MALİYETLERİ

Kocaeli-İstanbul: 7 TL

Kocaeli-Düzce 9 TL

Kocaeli-İzmir: 33 TL

Kocaeli-Ankara 25 TL

Kocaeli-Bodrum 48 TL

Kocaeli-Antalya 44 TL

İstanbul-İzmir 33 TL

İstanbul- Ankara: 31 TL

İstanbul- Bodrum: 49 TL

 

BlaBlaTour nedir?

Türkiye dahil olmak üzere, 19 ülkede 20 milyondan fazla üyesiyle dünyanın en büyük şehirler arası yolculuk paylaşım ağı olan BlaBlaCar, faaliyet gösterdiği ülkelerde BlaBlaTour adlı bir etkinlik düzenliyor. BlaBlaTour, farklı şehirlerde üye buluşmaları gerçekleştirmek amacıyla çıktıkları tura verdikleri isim. BlaBlaTour süresince, BlaBlaCar üyeleri bir araya geliyor, lezzetli yemekler eşliğinde yolculuk hikayelerini paylaşıyor birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buluyor.

09 Ağustos 2015 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR