Muharip Gaziler Derneği iftarda buluştu

Dernek başkanı Yunus Coşkun "Biz hala dostumuzu düşmanımızı tanıyamadık" dedi. Kocaeeli Murahip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi ramazan-ı Şerif ayı...

Dernek başkanı Yunus Coşkun "Biz hala dostumuzu düşmanımızı tanıyamadık" dedi.

Kocaeeli Murahip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi ramazan-ı Şerif ayı münasebetiyle dernek üyeleri, gaziler ve şehit aileleri iftar yemeği düzenledi. Genleneksel hale gelen iftar sofrası Dernek Başkanı Yunus Coşkun ve yönetiminin ev sahipliğinde 16’ncısı  İzmit Öğrentmen Evin'de düzenlendi. İftar yemeğine, Kurmay Albay Ersin Aydemir, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, Jandarma Komutanları Ercan Şen, Recep EsenYalçın Ölmez ve aileleri, Aile ve Soyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü ve eşi Müzeyyen Yümnü, Elbistan'da şehit düşen Karapilot üsteğmen Selehattin Şen'in babası Nejdet Şen ve MHP İl başkaı Aydın Ünlü ve ilçe başkanları ile dernek üyesi yaklaşık 500 kişi katıldı.

 

AYNI SOFRAYI PAYLAŞTIK

Türkiye Murahip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Yunus Coşkun “Mübarek Ramazan Ayının eşsiz ve mana yüklü derin ikliminden feyizlenmek ve oluk oluk akan nimet pınarlarından kana kana içmek için ibadetimizi yapıyoruz. Bizi bir arada tutan ve bin yıllık kardeşlik hukukunun teminatı olan ilkelerden tarih boyunca hiç ayrılmadık. Ramazan davuluyla sahurumuzu yaptık, minarelerden yükselen kutlu çağrıyla aynı safa girdik aynı sofrayı paylaştık" dedi.

 

HER GÜN ACILARLA YANIYORUZ

Bizi millet yapan ve birlikte yaşamamızı güçlendiren duygu, bilgi, tarihi birikim ve inançlar aramızda manevi bağlar oluşturmuştur diyen Coşkun “Bundan aldığımız ilhamla millet olarak bağımsız yaşamak ve parçalanmamak bir bütün halinde var olmak konusunda irademiz tamdır. Ne var ki bu mübarek ramazan ayını zehirlemeye çalışan ve Türkiye'yi iç kanamanın eşiğine kadar getiren malum bölücü mihrakların hain eylemlerine hep birlikte şahit oluyoruz. Her gün acılarla yanıyoruz ve terörün iğrenç yüzüyle sarsılıyoruz" açıklamasında bulundu.

 

EVLERE ATEŞ DÜŞÜYOR

Anadolu'nn her köşesinden feryatlar yükseliyor, çığlıklar arşa uşalıyor diyen Dernek Başkanı Coşkun “Evlere ateş düşüyor. Analar babalar bacılar ağıt yakıyor. Bu terör illetinden bir an evvel kurtulmamız lazım. Şahitlerimizin hepsine bir kez daha yüce Allah'tan rahmet ailelerine sabır diliyorum. Bundan Şehitlerimiz böyle vatan topraklarına emanettir. Kanlarını yerde bırakmamak Türk devleti için şeref meselesidir. Türkiye be Türk milleti adeta kurşunla, mayınlarla, bombayla sindirilmeye, teslim olmaya zorlanıyor" şeklinde konuştu.

 

DOSTUMUZU DÜŞMANIMIZI TANIYAMADIK

PKK açılımıyla Türkiye'nin içine düştüğü bölücülük tuzağımilletimizi kapana sıkıştırmıştır diyen Coşkun “Millet ve devlet bekası ateşle çevrili bir alana haps olmuştur ve büyük bir saldırı ile karşı karşıyadır. Düşmanlarımızı başta Amerika, İngiltere, Fransa Almanya, Belçika, İtalya, Rusya ve daha niceleri. Biz halen dostumuzu ve düşmanımızı tanıyamadık. Artık uyanmalıyız. Türk milleti elbette bir avuç çapulcuya teslim olmayacak kadar zayıf, korkak ve aciz değildir. Kandil canilerin başına yıkılmalıdır, inleri yok edilmeli ve PKK'yı himaye eden destekleyen, aklayan, aklamaya çalışan kim varsa gerekli ders verilmelidir" dedi.

Serkan BORLAK 

16 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR