“Engeller ancak gönülde olur”

Engelin sadece gönüllerde olduğunu kanıtlayan Sabahattin Genli “Engellilik hayattan kopmak değildir, aksine hayata daha sıkı sıkıya bağlanmaktır” dedi...

BÜYÜTEngelin sadece gönüllerde olduğunu kanıtlayan Sabahattin Genli “Engellilik hayattan kopmak değildir, aksine hayata daha sıkı sıkıya bağlanmaktır” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz iki kolu ve bir ayağı olmadan bateri çalan ve maketten evler yaparak birçok ödül kazanan Sabahattin Genli’yi misafir etti. Genli tüm engellilere çağrıda bulundu: “Engellilik hayattan kopmak değildir, aksine hayata daha sıkı sıkıya bağlanmaktır”

TEK BACAĞI VE İKİ KOLU YOK
Tek bacağı ile hayata geçirdiği eserler ve elleri olmadan yaptığı bateri şovuyla tüm dünyaya örnek olan ünlü sanatçı Sabahattin Genli, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz’ın makamında gerçekleşen ziyarette karşılıklı memnuniyet mesajları verildi. Ziyarette tüm engellilere anlamlı mesajlar verildi.

ENGELİLERİ HAYATA BAĞLAYAN HİZMETLER
Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere yönelik uyguladığı çalışmaların çok değerli hizmetler olduğunu dile getiren Gölcüklü engelli sanatçı Sabahattin Genli, bu hizmetlerden kendisinin de yararlandığını ifade etti. Alo Özürlüyüm Hattı ile ulaşım imkanı olmayanlara çare bulunduğunu, tekerlekli sandalye, hasta yatağı gibi birçok yardımla engellilerin hayata tutunduğunun altını çizerek Büyükşehir Belediyesi’ne bu hassasiyetinden dolayı teşekkür etti.

“HAYATA KÜSMEDİM”
Genç yaşta mesleği olan elektrikçiliği yaparken yüksek gerilim hattına kapılarak iki kolunu ve bir bacağını kaybettiğini ifade eden Sabahattin Engelli “Bu olay benim dönüm noktam oldu. Hayata küserek değil, daha fazla bağlanarak önceden yapamadığım birçok şeyi başardım” dedi. Engelin ancak gönüllerde olduğunu ifade eden Genli, tüm engellilere seslenerek kaybedilen bir uzvun yerine önceden fark edilmeyen hissiyatın geçtiğini söyledi.
AZMİ DÜNYAYA ÖRNEK
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz ise Genli’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Genli inanılmaz bir mücadele örneği göstererek kendini birçok alanda ispatlamayı başarmış bir sanatçımız. Onun bu azmi tüm dünyaya örnek olacak cinsten. Birçok sağlam insanın başaramayacağı işleri yapması engellilerin neler yapabileceğini gözler önüne seriyor. Kendisini yürekten kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak engellilerin yaşadığı zorlukları en aza indirgemek amacı ile onların yanında olmaya çalışıyoruz” dedi.

16 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR