DP’li Canbaz, seçim ittifaklarını açıkladı

DP Körfez İlçe Başkanı Fevzi Canbaz partisinin haftalık toplantısında Yurt Partisi’nin kendini feshederek, DP’ye katılacağını, BBP’yle ittifak yaptıkl...

BÜYÜT

DP Körfez İlçe Başkanı Fevzi Canbaz partisinin haftalık toplantısında Yurt Partisi’nin kendini feshederek, DP’ye katılacağını, BBP’yle ittifak yaptıklarını, TP’yle görüşmelerin devam ettiğini SP’yle ise görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Demokrat Parti (DP) Körfez İlçe Başkanı Fevzi Canbaz, Hereke Teşkilatı’nın haftalık toplantısında seçim ittifaklarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Toplantıda yaptığı konuşmada Hereke’nin sorunları için çözüm arayışına gireceğini söyleyen Canbaz, iktidar partisi AKP ve Başbakan için çok sert cümleler kullandı. Canbaz “İzliyoruz televizyonlar da hep, Başbakan Ya Allah Bismillah diyerek kilise açıyor. Haçlı Seferleri’ni öven bir Başbakanımız var! Buna kimse Müslüman diyemez! Hanımı kapalıymış! Oda göstermelik değilse namerdim!” dedi. Canbaz, konuşmasının devamında AKP’li yerel yöneticilere yüklenerek, “Körfez Belediyesi’nin Hereke Koordinatörü Faruk Denli, Hereke’ye ne kazandırdı? Bırakın bir şeyler kazandırmayı, Hereke’nin güzelliklerini de değerlerini de götürdü. Yattığı yerden maaş alıyor. Herekeliler’in bunları tükürüklerinde boğmaları lazım” diye konuştu.

ERBAKAN’IN VASİYETİ
Seçim ittifaklarıyla ilgili açıklama yapan Canbaz, şunları kaydetti “Erbakan Hoca vefat etmeden önce Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’i hastaneye çağırdı. Daha önceden de Tansu Hanım’ı üç sefer aramıştı. Hastanede genel başkanımıza “Oğlum Namık, Türkiye elden gidiyor, bu işin başına düş, ittifak yapalım ve seçime bu şekilde girelim! Ben ölürsem de bu sana vasiyetimdir!” demiş, ve derken Erbakan Hoca ağlıyormuş. Şuanda Türkiye Partisi’yle ittifak çalışmalarımız hazır duruma gelmek üzere. Büyük Birlik Partisi’yle ittifak yapıyoruz, Yurt Partisi kendini fes ederek Demokrat Parti’ye katılıyor. Erbakan Hocam vefat etmeseydi Demokrat Parti çatısı altında birleşmek için çok az yolumuz kalmıştı.”

04 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR