Ayazma-Tepeköy Kültür Merkezi’nde her şey var

İçinde kapalı pazar, muhtarlık yerleri, düğün salonu, kurs yerleri gibi birimlerin bulunduğu kompleksin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Do...

BÜYÜT

İçinde kapalı pazar, muhtarlık yerleri, düğün salonu, kurs yerleri gibi birimlerin bulunduğu kompleksin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan,  Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, belediye meclis üyeleri, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, mahalle muhtarları, sivil toplum örgüt temsilcileri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

 

Açılışta konuşan Başkan Doğan “Belki de eşi az görülecek bir açılışı yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İçinde modern kapalı pazarı, toplantı odaları, eğitim yerleriyle güzel bir binayı İzmitlilerin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. Pazarcımızı, vatandaşımızı sokak aralarında sıcaktan, soğuktan kurtarmak için buradaki kapalı pazarı yaptık. Şimdiye kadar 8 yerde kapalı pazarı hizmete açtık. Daha devamları gelecek. Muhtarlarımıza rahat çalışma ortamları da sağlıyoruz. Halkımızın düğün, sünnet gibi etkinliklerini yapabilmelerdir için de bina içinde yerimiz var” dedi.

 

ESKİDEN HAYAL BİLE EDİLEMEZDİ

Doğan “Eskiden bu güzel hizmetleri hayal bile edemezdik. Çünkü ülkeyi idare edenlerin böyle ufukları yoktu. Eskiden menenjit aşısı bile yapılamıyor, basit bir tansiyon aleti bile alınamıyordu. Hastane kapılarında, ilaç kuyruklarında olduğumuz günleri unutmayalım. Başında olduğu kurumu iflasın eşiğine getirenler bu gün kalkmışlar ülkeyi yönetmek istiyorlar. Sakın bunlara izin vermeyin. İMF’ye ülkemizi mahkûm edenlerin söylediklerine inanmayın. 12-13 yıldan beri ülkemizde yapılanlar ortada” ifadelerini kullandı.

 

FARK ÜLKEYİ İDARE EDENLERDE

Doğan konuşmasını “Eskiden para yoktur diyorlar. O zamanki Türkiye’de aynı, kaynaklar da aynı. Fark sadece idarecilerde. Eskiden ülkenin kaynakları hortumculara gidiyordu, bu gün ise hızlı trenlere, tramvaylara, havaalanlarına, uçaklara, tanklara, asma köprülere gidiyor. Farkımız işte burada. Birileri iş olsun diye söyler bizler ise yaparız. Ülkemiz her geçen gün büyüyüp gelişiyor. Bu gelişmenin devamından yana  olalım. Ülkemizi geriye götürmek isteyenlere fırsat vermeyin” şeklinde sürdürdü.

 

OYUNA GELMEYELİM

Doğan “Dünya, ülkemizde tek başına iktidar olmasını istemiyor, koalisyonlar olsun, ülke geri gitsin istiyor. Bu oyunlara sakın gelmeyelim. Bugünlerin kıymetini iyi bilelim. Allah korusun bol kepçeden atanlar iktidara gelsin 6 ayda ülkemizi batırırlar” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından kültür merkezinin açılışı yapıldı. Başkan Doğan ve beraberindekiler Ayazma Kültür Merkezi içindeki İZMEK kursiyerlerinin yılsonu sergi ve belge törenine de katıldı.

22 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR