Kocaeli’nin Roman Starı Eren Şenay oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Türkiye Roman Starını Arıyor” yarışmasının Kocaeli elemelerinde, Eray Şenay birinci olarak, büyük final...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Türkiye Roman Starını Arıyor” yarışmasının Kocaeli elemelerinde, Eray Şenay birinci olarak, büyük finale adını yazdırdı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Roman Festivali kapsamında açılan “Türkiye Roman Starını Arıyor” yarışmasının Kocaeli elemeleri gerçekleştirildi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan elemelerde adeta izdiham yaşandı. Çok sayıda Roman genci, yarışmada sesini duyurabilmek için birbiriyle yarıştı. Ciguli ve Ümmiye’nin jüri üyesi olduğu yarışmada, Kocaeli birincisi; Eren Şenay, ikincisi Şahika Ayçiçek olarak belirlendi.
CİGULİ DE İZMİTLİ’YMİŞ
Elemeleri; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü İsmail Civelek, Roman dernek başkanları ile çok sayıda Roman vatandaş izledi. Sahneye ilk olarak jüri üyeleri Ciguli ve Ümmiye davet edildi. Sempatik tavırlarıyla sahneye gelen Ciguli, “Ben de sizlerden biriyim. Bunu çok az kişi bilir ama ben de İzmitli’yim” dedi.
ÜMMİYE’DEN 1 NİSAN ŞAKASI
Ardından alkışlar ve tezahüratlar arasında sahneye Ümmiye geldi. Mütevazi ve içten tavırlarıyla Romanlar’ın sultanı olan Ümmiye, 1 Nisan şakası yapmayı da ihmal etmedi. Konuşurken birden yere düşen Ümmiye, Romanlar’ı endişelendirdi. Ancak hemen ayağa kalkan sanatçı, “Bu da benden size 1 Nisan şakası olsun” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Roman açılımına verdiği desteği öven Ümmiye, “Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, Romanlar’a verdiği destek için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
BÜYÜKŞEHİR ALTINI DOLDURDU
Roman Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ise konuşmasında Türkiye’de Roman açılımına en büyük desteği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin verdiğini söyledi. Çokyaşar, “Bu açılımın altını Türkiye’de aslanlar gibi sadece Kocaeli Büyükşehir Belediyesi doldurdu. Allah, başkan İbrahim Karaosmanoğlu’ndan razı olsun” şeklinde konuştu. Çokyaşar daha sonra sahneye Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal’ı davet ederek çiçek verdi. Ali Yeşildal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun direktifleri doğrultusunda Romanlar’ın yanında olduklarını belirterek, özellikle eğitim alanındaki çalışmalara büyük önem verdiklerini kaydetti. Ali Yeşildal daha sonra jüri üyeleri Ciguli ve Ümmiye’ye çiçek vererek teşekkür etti.
EREN ŞENAY KOCAELİ BİRİNCİSİ
Büyük coşku arasında yarışmanın Kocaeli elemelerine geçildi. Yarışmada Roman gençler birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Jüri yaklaşık 2 saat boyunca yarışmaya katılan adayları dinledi. Yarışmanın sonunda Eren Şenay, Kocaeli birincisi olarak seçilirken, Şahika Ayçiçek de ikinci oldu. Eren Şenay, Roman Festivali’nin son gününde ve 10 ilin birincileriyle gerçekleştirilecek olan Türkiye Roman Starını Arıyor ses yarışmasının büyük finalinde Kocaeli’yi temsil edecek.

02 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR