Ülkü Ocaklarında Melikşah Taşkın dönemi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nda 4 yıldır İl Başkanlığı görevini yürüten İbrahim Özcan istişareler sonrasında görevini İl Başkan Yardımcısı M...

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nda 4 yıldır İl Başkanlığı görevini yürüten İbrahim Özcan istişareler sonrasında görevini İl Başkan Yardımcısı Melikşah Taşkın’a devretti. Ocak Başkanı Özcan, Ankara’ya giderek Genel Başkan Olcay Kılavuz ile yaptığı görüşme sonrasında görev değişikliği için Kocaeli’ye geldiler. Ülkü Ocakları toplantı salonunda yapılan devir teslim töreninde konuşan Olcay Kılavuz “İbrahim Özcan’ın yaptığı çalışmalardan memnunuz Allah’da kendisinden memnun olmasını diliyorum” dedi.

 

ÜLKÜ OCAKLARINA MÜLKÜNÜ KAZANDIRDI

Son 4 yıldır namusu, şerefiyle, alnının akıyla, başının dikiyle görevini devam ettiren değerli kardeşim İbrahim Özcan vazifesini devretmesi dolayısıyla buraya toplandık diyen Kılavuz “Burada İbrahim Özcan 4 yıldır Kocaeli’de teşkilatlarımızla bir arada hizmet etmiştir. Gece gündüz çalışmıştır. Allah’ın rızasını gözetmiştir. Hizmetini ak bir şekilde bu zamana kadar devam ettirmiştir. Hizmet verilen ocağımız İbrahim Özcan’ın çalışmaları ile kendi mülkümüz olarak kazandırılmıştır” dedi.

 

ice11-090.jpg

 

BEN RAZIYIM

Temiz bir geçmiş ile İbrahim Özcan buradan ayrılmaktadır diyen Kılavuz “Kocaeli’de ki eğitim, kültür faaliyetlerinin yanı sıra yardım faaliyetleri başarıyla yerine getirilmiştir. Değerli kardeşim İbrahim Özcan’dan ben razıyım. Ailesi başta olmak üzere her şeyden fedakarlık ederek hizmet etmiştir. Kalıcı eserler peşinde olmuştur. Ben kendisinden razıyım Allah’ta razı olsun. Hakkın huzurunda da kendisine şahit olacağız. Ülkü Ocaklarında bir lekesi olmadan hizmet etmiştir. Bu bir şereftir. Ülkü Ocakları’nda hizmet etmek herkese nasip olmaz” açıklamasında bulundu.

 

BİZDE MAKAMI DEVREDECEĞİZ

Ülke genelinde Ülkü Ocakları’nda en uzun süre görev yapan ocak başkanları arasında İbrahim Özcan’da girmiştir diyen Genel Başkan Kılavuz “Ülkü Ocakları’nda devir teslim törenleri her zaman olmaktadır. Bizlerde görevlerimizi devrettik. Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak bizim de zamanımız geldiğinde makamı devredeceğiz. Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Köklü bir kurumuz. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş tarafından kurulan kurumumuz bizlere emanettir” ifadelerini kullandı.

 

ice33-016.jpg

 

DAHA NASIL ÜLKÜCÜLÜK YAPILIR

Ülkü Ocakları Başkanımız İbrahim Özcan’a teşekkür ediyorum diyen Kılavuz “Kardeşliğimiz iki cihanda da devam edecektir. Fitne içerisine girenler kendi adına kaybetmişlerdir. Burada 4 yıldır ocak başkanlığı yapan Özcan daha nasıl yapabilir. Kendisiyle birlikte görev yapan ülküdaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ocaklarımız eğitim ve kültür yuvasıdır. Adam yetiştirmeyi ülkücü yetiştirmeye devam edeceğiz. Hiçbir şekilde gözümüzü budaktan esirgemeyiz. Bu milletin teminatı bizleriz. Bu milletin yarınları bizleriz. İbrahim Özcan ülkücülüğü devam etmektedir” dedi.

 

DEVİR TESLİM YAPILDI

Melikşah Taşkın uzun zamandır ülkü ocaklarında görev yapmaktadır diyen Kılavuz “Kendisini Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na atıyorum. Allah hayırlı eylesin. Sizleriyle destekleriyle başarılı olacaktır. Yapılan istişareler neticesinde kendisini layık gördük” sözleri sonrasında Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı’nı önce Genel Başkan Olcay Kılavuz öperek İbrahim Özcan’a teslim etti. Özcan’da öperek yeni başkan Melikşah Taşkın’a verdi.

 

HESABINI VERMEYE HAZIRIZ

4 yıldır şan ve şerefle yürüttüğüm Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un izin vermesi sonrasında görevimi devretmenin gururunu yaşıyorum diyen İbrahim Özcan “Bu süreç içerisinde yaptıklarımızı ve yapamadıklarımızı ülkücü harekete hesabını vermeye hazırız. Bu zaman zarfından yapılan her güzel iş teşkilatımızın, eksiği noksanı ise şahsıma aittir. Melikşah Taşkın kardeşimin de bu bayrağı daha ileri götüreceğine inanıyorum” dedi.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Son olarak söz alan Ülkü Ocakları İl Başkanı Melikşah Taşkın “İnşallah bizlere de böyle görev devir teslimi nasip olsun. Ülkü Ocakları olarak İbrahim Özcan başkanımızdan razıyız Allah’ta razı olsun. Bizlere bu görevi layık gören Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’a teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.  

 

MELİKŞAH TAŞKIN KİMDİR?

 

ice22-035.jpg

1986 İzmit doğumlu. Evli ve bir çocuk babası. KOÜ Halkla İlişkiler Bölümü Açıköğretim okuyor. Oto yıkma işiyle uğraşıyor. Ayrıca birçok şirkette ortaklığı bulunuyor. 2003 yılından bu yana Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. Ülkü Ocakları eski Başkanlarından Ersin Kurt, Uğur Sevim, Enes Ak, Selim Çakır, Ramazan Çakırca ve İbrahim Özcan dönemlerinde görev yaptı. 

 

Serkan BORLAK

22 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

fehmi - bu melikşah AKP'nin bayraklarını asıyordu ne oldu da kocaeli ülkü ocakları il başkanı oldu. vay teşkilatım vay bunun gibi adamların eline kaldı. bu adam ocakları tesbih sallanan kahvehane kültürünün oldugu yerlere çevirir Allah sonumuzu hayır eylesin

Yanıtla . 0Beğen 22 Haziran 09:07
01

ülkücü - bu kara düzenciden ocak başkanı olmaz. yakında görevden alınır foyası ortaya çıkınca

Yanıtla . 0Beğen 22 Haziran 09:07
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR