Kuşkan"Türk bayrağının indirilmesi içimizi acıttı"

  CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, dün CHP il binasında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Derine Limanı’nın özelleştirilmesine tepki gösteren Ku...

 

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, dün CHP il binasında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Derine Limanı’nın özelleştirilmesine tepki gösteren Kuşkan, Ramazan ayının gelmesiyle beraber pidenin zamlanması hakkında da açıklama yaptı.

 

ÇOK SIKINTILAR DOĞURUR

Derince Limanı’nın Türkiye’nin 3 büyük limanından biri olduğunu söyleyen Kuşkan, “Yaklaşık 450 dönümü bulabilecek dolgu alanı var. Trafik açısından çok önemli bir sorun. Dolgunun tamamlanması seneler sürecek. O bölgenin bunu kaldırma ihtimali yoktur. Büyük ihtimalle Körfez-Derince D 100 karayolu kullanılacak. Bu da 1000 ile 1200 kamyonun trafiğe girmesi demek. Böyle olduğunda trafik çekilmez hale gelecektir” dedi.

 

DEPREM BÖLGESİYİZ

Derince Limanı’nın özelleştirilmesi ile deprem açısından da problem olduğunu söyleyen Kuşkan, “ Kocaeli 1. dereceden deprem bölgesidir. Kuzey Anadolu fayının en aktif kolu ilimizi yakın. Şimdi, İzmit Körfezinde insanların en aktif olarak bulunabileceği alanda dolgu yapılması insan hayatını tehlikeye atar” dedi.

 

DEVLET KARŞILASIN

65 yaş ve üstü vatandaşlara ulaşımın ücretsiz olması ile ilgili de konuşan Kuşkan, “65 yaş uygulamasına yanlış diyemeyiz. Fakat eksik, bedava taşınsın ama özel otobüslerin durumu ortada. Bize bu konuda şikayetler geliyor. Büyükşehir bunu organize etmeli. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız için günde kaç kere kartı kullanacak yönetmelikte belirtilmeli. Gerekirse maliyeti devlet karşılamalı” dedi.

 

EN PAHALI PİDE YİYEN BİZİZ

Ramazan ayının yaklaşması ile pide fiyatının 4 TL olmasına da tepki gösteren Kuşkan, “Pide geçen sene Ramazan ayında 3 liraydı. İslam coğrafyasının en pahalı pidelerini yedik. 4 lira fahiş bir fiyattır. Bu konuda da yerel yöneticileri, kurum ve kuruluş tarafları uyarmak gayretindeyiz” dedi.

 

ARTIK HAREKETE GEÇİLMELİ

Son olarak Diyarbakır Lice’de Türk bayrağının indirilmesi ile ilgili düşüncelerini aktaran Kuşkan, “ İçimiz yandı. Bu hareketin hangi alanda yapılmış olması da önemlidir. Devlete ait bir yerde yapılmış olması hiç ayrımsız tüm yurttaşlarımızı incitti. Bu süreçte ciddi bir yaralama olduğunu düşünüyorum. Başta Başbakan ve görevliler harekete geçmeli” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

10 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR