Konservatuarda sınav heyecanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’n...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin 2011-2012 eğitim dönemi yetenek sınavları dün (Cumartesi) başladı. Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ne girmek isteyen öğrenciler dün sabahtan itibaren yetenek sınavlarında ter döktü. Oldukça heyecanlı olan öğrencilere sınav komisyonunda yer alan eğitmenleri moral vererek, heyecanlarını yatıştırdı. Sınavlara girebilmek için binlerce öğrenci kayıt yaptırdı. Sınav sonuçları gelecek hafta açıklanacak.
 
BATI MÜZİĞİNİN SINAVLARI YAPILDI
 
Konservatuar Batı Müziği Bölümü’nün yetenek sınavlarının birinci etabı dün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’nün binasında gerçekleştirilen sınavda öğrencilerin heyecanı dikkat çekti. Bu bölümünün özellikle piyano ve klasik gitar branşlarına öğrenciler yoğun ilgi  gösterdi. Aynı gün Anıtpark içinde yer alan Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ndeki yetenek sınavlarına da başlandı.
 
SINAVLARA BUGÜN (PAZAR)DE DEVAM EDİLECEK
 
Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin sınavları bugün de (Pazar) devam edecek. Konservatuarda bugün Batı Müziği’nin ikinci etabı, Türk Sanat, Türk Halk Müziği ve  Dini Musiki  Bölümleri’nin yetenek sınavları yapılacak. Bale ve Halk Oyunları Bölümleri’nin sınavları ise Vinsan Kampüsü içindeki Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Sınavlar 10.00’da başlayacak.
 
BARAJ NOTU 70
 
Sınavlarda baraj notu 70 olarak belirlendi. Müzik branşı sınavında öğrencilerin tek, çift, ritim ve melodi yeteneklerine bakılıyor. Aynı uygulama Bale ve Halk Oyunları Bölümleri için de geçerli. Bu iki bölümde ayrıca öğrencilerin esneklik yeteneği de dikkate alınıyor.
Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ndeki sınavlarda ise öğrencilerin çizim vuruşlarındaki yeteneği göz önünde bulunduruluyor.
 
ALINACAK ÖĞRENCİ SAYISI
 
Bu yıl konservatuarın Batı Müziği Bölümü’ne 140, Türk Halk Müziği Bölümü’ne 55, Bale bölümüne 35, Türk Sanat Müziği Bölümü’ne 70, Türk Din Musikisi 15, Halk Oyunları Bölümü’ne 50, Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin bölümlerine ise 85 öğrenci alınacak.
 
SINAV KOMİSYONUNDA AKADEMİSYENLER VAR
 
Sınav komisyonunda ise Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin başarılı eğitim kadrosu yer alıyor. Geleceğin sanatçılarının çıkacağı yetenek sınavlarına büyük önem Büyükşehir Belediyesi ayrıca komisyonda görev yapmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara, Yalova ve Kocaeli Üniversiteleri’nden akademisyenleri davet etti.

10 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR