Mithat Fırat Özer’den centilmenlik anlaşması

Ekim ayında gerçekleştirilecek rektörlük seçimlerinde aday olan altıncı dönem Rektör Adayı Prof. Dr. Mithat Fırat Özer, basın bildirisi yayınladı. Bu...

Ekim ayında gerçekleştirilecek rektörlük seçimlerinde aday olan altıncı dönem Rektör Adayı Prof. Dr. Mithat Fırat Özer, basın bildirisi yayınladı. Bu seçimin, bir seçim olmaktan çok eğilim belirleme niteliği taşıyan süreç olduğunu belirten Özer, “Bu seçimler Kocaeli Üniversitesi’nin kendisini saygın bir konuma taşıyabilmesi için en önemli fırsattır” şeklinde konuştu.

 

‘SAYGINLIĞINI KANITLAYABİLİRLER’

Diğer Rektör adaylarını bu fırsatı değerlendirmeye davet eden Mithat Fırat Özer, “Kamuoyu önünde yapacağımız bir centilmenlik antlaşması ile biz adayların demokrasiye inanan, kendisine ve seçmenlerine saygı duyan birer bilim insanı olduğumuzu kanıtlayabiliriz. Seçim gününde de bizim için oy kullanacak arkadaşlarımız bu antlaşmaya imza atmayan adaylara oy vermeyerek kendilerinin saygınlığını kanıtlayabilirler” dedi.

 

BİRLİKTE BASIN TOPLANTISI

Bu süreç sonunda kim seçilirse seçilsin Kocaeli Üniversitesi’nin, Türkiye’nin kazanacağını kaydeden Özer, “Aday arkadaşlarımız bu şeffaflığı korumak için açık davetime yanıtlarını elektronik ortamda herkese açık olarak verebilirler. Bu davetime olumlu yanıt veren aday arkadaşlarımız ile birlikte bir basın toplantısı yaparak bu irademizi Türkiye’ye bir örnek davranış olarak açıklanmayı teklif ediyorum” ifadelerine yer verdi.

21 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR