KOÜ'de Erasmus Koordinatörleri Bilgilendirme toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen “Erasmus Koordinatörleri Bilgilendirme Toplantısı” fakülte, yüksekokul ve bö...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen “Erasmus Koordinatörleri Bilgilendirme Toplantısı” fakülte, yüksekokul ve bölüm koordinatörlerinin katılımı ile 22 Ocak 2015 tarihinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

“ULUSLARARASI HAREKETLİLİĞE ÖNEM VERİYORUZ”

Değişim programında ve kurumlar arası yapılan anlaşmalarda yaşanan sorunların tartışıldığı ve çözüm önerilerinin dile getirildiği toplantının açılışını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük yaptı. Erasmus koordinatörlerine seslenen Prof. Dr. Küçük, “Yönetim olarak belirlediğimiz hedefler arasında uluslararası öğrenci ve personel değişimi önemli bir yere sahip. Üniversitemizi bu konuda daha ilerilere taşıyabilmek için üzerimize düşen ne ise yapmalıyız. Bunun için sorumluluktan kaçınmayalım” dedi.

 

“ÖĞRENCİ EĞİTİM HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI”

Toplantının içeriğini anlatan Uluslararası İlişkiler Birimi Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Doğan Yüksel, Erasmus Ofisi, Erasmus+ dönemi, öğrenci ve personel hareketlilikleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Erasmus+ adını artık daha sık duyacağımızı belirten Doç. Dr. Yüksel, “Erasmus+ programı sayesinde, Avrupa dışı ülkelerle de anlaşmalar yapabileceğiz ifadesinde bulundu. Öğrenci Eğitim Hareketliliği başvurularının başladığını da söyleyen Doç. Dr. Yüksel, öğrenci staj hareketliliği için kurumsal anlaşmalarının sayısının arttırılması gerektiğine vurgu yaptı.

 

ERASMUS+ PROGRAMI TANITILDI

Okutman Tuba Alkanat Akman ve Okutman Zeynep Sarıcı’nın Erasmus+ programı ile ilgili bilgi verdikleri sunumda ise, üniversitemizin 2020 yılına kadar Erasmus+ programından yararlanacağı söylendi. Kurumlar arasında gerçekleştirilecek anlaşmalarda dikkat edilmesi gereken hususlar, anlaşmaların yapılabileceği ortak ülkeler ile koordinatörlerin görev ve sorumluluklarının anlatıldığı toplantı, koordinatörlerin sorularının cevaplanması ve önerilerinin dinlenmesi ile son buldu.

25 Ocak 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR