Çat Kaymakamı Pektaş, Körfez’de Çatlılarla buluştu

Kocaeli Erzurum Çat İlçesi ve Civar Köyleri Derneği’nin resmi açılıştan önceki ilk resmi misafiri Erzurum Çat Kaymakamı Ramazan Pektaş oldu. Dernek B...

Kocaeli Erzurum Çat İlçesi ve Civar Köyleri Derneği’nin resmi açılıştan önceki ilk resmi misafiri Erzurum Çat Kaymakamı Ramazan Pektaş oldu. Dernek Başkanı Erdal Durmuş ev sahipliğindeki ziyarette konuşan Ramazan Pektaş, Çat ilçesindeki faaliyetlerden, yatırımlardan ve ilçenin güncel durumundan bahsetti. Ziyarete, dernek yönetimi ve üyelerinin yanı sıra İl Milli Eğitim eski Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, Körfez Belediyesi eski yazı işleri müdürü Osman Yurt, Gençlik kolları başkanı Cüneyt Kurtbaş ve yönetimi de katılarak Pektaş’a Çat özlemlerini ilettiler.


TÜM ÜYELERLE TANIŞTI

Kocaeli Çatlılar Derneği Başkanı Erdal Durmuş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek derneğin faaliyetleri ve projeleri hakkında da bilgi verdi. Durmuş, “Memleketimizin yüzlerce kilometre ötesinde yaptığımız tüm faaliyetlerin asıl amacı kültürümüzü, örf ve adetlerimizi yaşamak ve sonraki nesillere aktarmaktır” dedi. Katılan tüm dernek üyeleriyle tek tek tanışan kaymakam Pektaş üyelerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi.


PLAKET TAKDİM ETTİLER

Dernek sözcüsü Salih Kurtbaş ve Körfez Belediye Meclis Üyesi Ömer Yılmaz da kısa birer konuşma yaparak kaymakam Pektaş’a Çat ilçesine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Programda dernek adına onursal başkan iş adamı Şeref Durmuş ve Çatlı iş adamı Efraim Yılmaz Kaymakam Pektaş’a teşekkür plaketlerini takdim ettiler.

 

“KENDİMİ ÇAT’TA HİSSETTİM”

Kaymakam Pektaş, Çat ilçesinde görev yapmaktan mutlu olduğunu ve vatandaşlarla samimi bir şekilde çalıştıklarının altını çizerek, “Bugün burada sizleri böyle kalabalık görünce kendimi Çat’ta hissettim. Kendi kültürünüzü memleketinizden uzakta böylesine kozmopolitik bir nüfusa sahip olan Kocaeli’de yaşatmanız, gelenek ve göreneklerimizi devam ettirmenizden dolayı sizleri tebrik ederim” dedi.

22 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR