KSO’da demir-çelik semineri

Kocaeli Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlı...

BÜYÜT

Kocaeli Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Kocaeli Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği ve çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri iştirak etti. Ayrıca sanayiden de Schneider ve CVS gibi firmalar kaynak verimliliği ile ilgili uygulamalarını katılımcılarla paylaştılar.

 

Seminerin açılış konuşmasını yapan KSO Genel Sekreteri Memet B. Turabi, Türkiye imalat sanayinin yüzde 13’ünü üreten ilimiz için çevre ve iş sağlığı-güvenliği konularının diğer illere göre çok daha öncelikli bir mesele olduğunu vurguladı.

 

TURABİ, “Metal sanayi, imalat sanayisi içinde hem üretim kapasitesi, hem ekonomik değeri hem de diğer sanayi dallarıyla yakın ilişkiler içerisinde olması sebebiyle potansiyeli yüksek ve stratejik öneme sahip sektörlerin başında gelmektedir” diyerek sözlerine devam etti.

TURABİ sözlerini; “Enerji tüketimi bakımından imalat sanayi içerisinde en büyük paya sahip olan demir çelik sektörü kaynak verimliliği açısından da yüksek potansiyele sahiptir. Bu sebeple sektörde verimliliğin tartışılması ve bu doğrultuda gerekli tedbirlerin alınması, demir çelik sektöründe rekabet gücüne katkı sağlayacaktır” diyerek bitirdi.

TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet KİTİŞ de açılış konuşması yaparak enstitünün yapısı, çalışmaları ve faaliyetleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

 

Açılış konuşmalarının ardından; ilgili Bakanlıklardan, Üniversitelerden,  Türkiye Çelik Üreticileri Derneğinden, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsünden, yine TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsünden ve özel sektörü temsilen Schneider ve CVS Makina’dan uzmanlar bilgi paylaşımında bulundular. Proje ile ilgili sektör temsilcileri ve üniversite öğretim görevlileri bir araya gelerek teorik ve uygulama konusundaki tecrübelerini paylaştılar.

14 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR