Mezbahaları tercih edenler rahattı

Kurban Bayramı’nın birinci günü kesim için Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan mezbaha ve kesim yerlerini seçenler, saklı gizli kesim yapanlar...

BÜYÜT

Kurban Bayramı’nın birinci günü kesim için Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan mezbaha ve kesim yerlerini seçenler, saklı gizli kesim yapanlar gibi cefa çekmek yerine bayramın ve kurbanın sefasını sürdüler.

Kurban Bayramı’nda her sene yaşanan kanlı manzaralara meydan vermek istemeyen duyarlı vatandaşlar, kurbanlık hayvanlarını Büyükşehir Belediyesi tarafından bayram öncesinde hazırlanan mezbaha ve kesim yerlerine getirdiler. Hijyenik ortamda yapılan ve yaklaşık yarım saat süren kesimin ardından vatandaşlar, mutlu bir şekilde evlerinin yolunu tuttu. Kurban Bayramı için Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 11 mezbaha ve 8 örnek kesim yerinde aldığı önlemler sayesinde ilk gün kesim işlemlerinde hiçbir aksaklık yaşanmadı.

İlk günden 650 kurban
Hijyenik şartlarda ve düzen içinde gerçekleştirilen çalışmalarda Büyükşehir Belediyesi’ne ait kesim alanlarında 550 büyükbaş, 100’ü küçük olmak üzere 650 kurban kesildi. Bayramda Büyükşehir Belediyesi’nin mezbaha ve kesim alanlarını tercih eden vatandaşlar zahmetsiz kurbanlıklarını kestirmenin yanı sıra, güler yüzlü bir hizmet almanın mutluluğunu yaşadı. Bu amaçla 11 mezbaha, 8 örnek kesim yeri hazırlayan ayrıca 60’ı geçici 200 personel ile çalışan Büyükşehir Belediyesi vatandaşların memnuniyeti için her türlü imkanı hazır hale getirdi.

Vatandaş memnun
Büyükşehir Belediyesi’nin mezbaha ve portatif kesim yerlerinden kurbanını kestiren vatandaşlar yapılan hizmetten çok memnun olduklarını ifade etti. Kurbanını kestiren vatandaşlar önceleri kendi imkanları ile dini vecibelerini yerine getirdiklerini hatırlatarak kurbanlarının ehil kasaplar tarafından kesildiğini, sağlık yönünden de hiçbir problem olmadığını söyledi. Bize sadece etlerimizi alıp eve gitmek kalıyor” diyen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Mangal yaptılar
Belediye tarafından sunulan hizmetler için vatandaşlar küçükbaş hayvanlar için 30 TL büyükbaş hayvanlar için ise 140 TL para ödedi. Sırayla yapılan kesimlerde vatandaşlar kurbanlık hayvanlarının kesiminden parçalara ayrılmasına geçen bütün aşamaları izleme olanağı bulurken kurbanlıklarını da dışarıda parçalama olanağı buldular. Kesim yapılan mezbahada vatandaşlara meyve suyu, poğaça ve çay ikramlarının yanı sıra isteyen vatandaşlar da kurbanlıklarından oracıkta mangal yaparak afiyetle yedi.

06 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR