Yaylak: Kimsenin adamı olmadım

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki akşam yaptığı açıklamada sert bir dille “Kimsenin adamı olmadım” dedi. Yaylak, hakkında çıkan yandaş oldu söy...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki akşam yaptığı açıklamada sert bir dille “Kimsenin adamı olmadım” dedi. Yaylak, hakkında çıkan yandaş oldu söylentilerini ise eleştirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), haftalık olağan il yönetim kurulu toplantısı önceki akşam gerçekleşti. Toplantı öncesinde açıklama yapan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, “Kimsenin adamı olmadım” diyerek, hakkında çıkan yandaş oldu söylentilerini sert eleştirdi. Yaylak, sert bir dille çıkan söylentilere cevap vererek, “15 Ocak günü ben bu koltuğa Liderimiz Devlet Bahçeli tarafından atandım. Ve 6 aydır görevimi en iyi şekilde icra etmeye çalışıyorum. Şimdilerde çıkan yok bunun adamı, yok şunun adamı söylentileri çok boş. Ben kimsenin adamı olmam. Birilerine adamlık yapmak için bu koltuğa gelmedim. Sanki bir taraf varmış gibi görünüyor ya da gösteriliyor. Burada tekrar üstüne basarak söylüyorum ben Kocaeli İl Başkanıyım onun bunun adamı değilim. Bunu herkes çok iyi bilsin. Ve görevime en iyi şekilde devam edeceğim” dedi.

BİR SORUN YOK-MUŞ!
Son zamanlarda haftalık olağan yönetim kurulu toplantılarını aksatan ve yönetim kurulu üyelerinin toplantıya katılmaması hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yapan Yaylak, her hafta toplantılarının devam ettiğini ve devam edeceğini belitti. Yaylak, diğer taraftan Devlet Bahçeli’ye karşı çıkan eski bakanlardan Koray Aydın’ı genel başkan olarak kongrede aday gösterecekleri şeklindeki söylentilere ise böyle bir şeyin hadleri olmadığını üstüne basarak söyledi. Geçen haftalarda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a iadeyi ziyarette bulunan Yaylak, yanına İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü’yü almamıştı. Bu konuyla ilgili sorulara cevap veren Yaylak, “Ziyaret sırasında Aydın Ünlü’nün işleri olduğu için gelemedi. Bu yüzden bunun altında başka nedenler aramaya gerek yok. Aramızda bir sorun olması mümkün değil” dedi.

12 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR