KOÜ’lü gençlerden örnek kampanya

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Kandıra Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 2. sınıfında okuyan 21 öğrenci, proje dersi kapsamında anla...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Kandıra Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 2. sınıfında okuyan 21 öğrenci, proje dersi kapsamında anlamlı bir çalışmaya imza attı. Lösemili çocuklara oyuncak alabilmek için kalem satmaya karar veren öğrenciler, kampanyaya ilgi olunca Kandıra, İzmit ve İstanbul-Kadıköy’de duyarlı kafe ve işyerlerine de kumbaralar koydu.

 

OYUNCAK VE TEDAVİ

Yaklaşık 5 hafta süren kampanyada kumbaralar ve kalem satışından 2 bin TL para toplayan öğrenciler, bu paranın bin TL’siyle lösemi hastası 127 çocuk için oyuncak aldı. Alınan oyuncaklar LÖSEV merkezine gönderilmek dün kargoya teslim edildi. Öğrenciler geriye kalan bin TL’yi de Kocaeli Devlet Hastanesi’nde tedavi gören lösemili bir çocuğun tedavisi için harcanmasına karar verdi.

 

LÖSEV’DEN TEŞEKKÜR

Öğrencilerin duyarlılığı LÖSEV yetkililerini de mutlu etti. LÖSEV, sosyal projenin öncülüğünü yapan Cengizhan Canbaz’a, Macide Ercan imzalı bir e-mektup göndererek teşekkür etti. Mektupta, “İlginiz ve duyarlılığınız için tüm lösemili çocuklar adına teşekkür ediyoruz. Eğer programınız uygunsa sizi Lösemili Çocuklar Köyümüze davet etmek istiyoruz. Böylece hem hediyelerinizi çocuklarımız adına kabul eder hem de toplantı salonumuzda bir bilinçlendirme sunumu gerçekleştirebiliriz. İyi ki varsınız iyi ki LÖSEV’lesiniz.”

 

BİZ DE ÇOK MUTLU OLDUK

Proje Başkan Yardımcısı olan Başak Sak da çalışmayla ilgili olarak, “Projemizin amacı lösemi hastası çocuklara yardım etmek ve onları biraz sevindirebilmekti. Hem üniversitedeki öğretmenlerimizden hem de birçok duyarlı vatandaştan destek aldık. Bizim için de böylesi bir sosyal çalışmayı gerçekleştirmek çok güzel ve özeldi. Desteği olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

PROJEYE KATILANLAR

Benan Yücebalkan (Öğretim Görevlisi)

Cengizhan Canbaz (Proje Başkanı)

Başak Sak

Fatih Keleş

Nilay Eker

Pınar Navdar

Selin Gör

Mithat Kaya

Ömer Hamza

Emine Koroş

Elif Sözbir

İlknur Yılmaz

Büşra Baltacıoğlu

Nazlı Ceylan

Yunus Emre Çimen

Buse Alemdar

Dilek Adıyaman

Şerife Şahin

Eylül Seviye Berber

Evin Yalçınkaya

Kaan Işıldak

Sergen Mersin

31 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR