Hem bedenler hem beyinler çalışacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eski Devlet Malzeme Ofisi’ni Bilgi Evi ve Spor Salonu’na dönüştürme projesinde sona gelindi. Bilgi Evi ve spor salon...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eski Devlet Malzeme Ofisi’ni Bilgi Evi ve Spor Salonu’na dönüştürme projesinde sona gelindi. Bilgi Evi ve spor salonunu aynı çatı altında birleştiren Büyükşehir Belediyesi, çocukların hem bilgide hem de sporda daha başarılı olmalarını amaçlıyor. Bir yanda spor salonunu diğer yanda da Bilgi Evi’yle DMO binası hem beyni hem de bedeni çalıştıran bir mekân olacak.

6 AYRI SALON
Tadilat işleri tamamlanan binada geniş kısım antrenman amaçlı minder sporları için ayrılacak. 6 ayrı salonda antrenman yapılabilecek. Yıllardır atıl halde bekleyen DMO binası yeni yüzüyle eğitimin ve sporun kalbi olacak. Bilgi Evi’nde derslerini bitiren örenciler birkaç adım öteye giderek spor yapma imkânı bulacak.

BİLGİ EVİ
Toplam 4 bin metrekarelik kullanım alanına sahip olan yapıda bir kısmı spor merkezi, diğer kısmı da bilgi evi olarak kullanılmak üzere tadilat yapıldı. Yapının Bilgi Evi bölümünde bilgisayar laboratuarı, derslikler, etüt odaları, kütüphane ve idari kısımlar yer alacak.

SPORCULAR ANTRENMAN YAPACAK
Spor merkezinde, judo, karate, yağlı güreş ve tekvando gibi başarılı sporcuların yetiştiği branşlarda antrenman yapılabilecek. Tam donanımlı spor merkezinde soyunma odaları, duşlar, sauna ve sağlık merkezi de bulunacak. Spor Merkezi, daha pek çok sporcunun başarılara imza atmasına zemin olacak.

ODALAR OLUŞTURULDU
Binanın iç kısımda kullanıma uygun olarak yeni odalar oluşturuldu. Binadaki deforme olmuş malzemeler kaldırılarak yerine yenileri konuldu. Binanın çatısındaki aydınlatmalar yenilendi ve çatıdaki kaplamak sökülüp tamiratı yapıldı. Ön ve arka cephelerinde ise giydirme cephe ve alüminyum kompoze kaplama olarak tasarlandı.

29 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR