Akaryakıt artışları kongreye damga vurdu

S.S. 99 No’lu Arslanbey Arstaş Tır ve Kamyon Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ilk mali kongresi gerçekleştirildi. Kooperatif Başkanı Şükrü Aslan, “...

BÜYÜT

S.S. 99 No’lu Arslanbey Arstaş Tır ve Kamyon Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ilk mali kongresi gerçekleştirildi. Kooperatif Başkanı Şükrü Aslan, “Akaryakıttaki artışlar kamyoncu esnafını çok büyük sıkıntılara düşürmektedir” dedi.

1997 yılında kurulan, 320 araç filosu ve 230 üyesi bulunan S.S. 99 No’lu Arslanbey Arstaş Tır ve Kamyon Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Onur Müzikhol’de mali kongresini gerçekleştirdi. 2010 Haziran ayında başkanlığa seçilen Şükrü Aslan’ın 9 aylık süre içerisinde yaptığı mali çalışmaların konuşulduğu kongreye Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Kalabalık ve çok sayıda kooperatif üyesi katıldı. Kongrede konuşan Aslan, “Akaryakıttaki artışlar ülkemizde her manada sıkıntı oluşturmakla birlikte özellikle kamyoncu esnafını çok daha büyük sıkıntıya düşürmektedir. Bu yüzden devletimizin bu konuya ivedilikle eğilmesi gerekmektedir” dedi.

SÖZÜNÜ TUTMADI
Kongrede başkanlığa seçildikten sonra 9 aylık süre içerisinde yaptıkları ve yapamadıkları icraatları açıklayan Aslan, “Kooperatif başkanlığına seçildiğim günden beri çok çalıştık ancak yapamadığımız şeylerde var. Bunlar Yıldız Entegre firmamızdaki yüklemelerdeki sıkıntılarımızı gidermedik. Kooperatifimizin bankalar mevzuatında uygun olmayan sabıkasından dolayı kredi çekemedik. Bu yüzden arazi alamadık. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun söz vermesine rağmen ruhsat vermediği için benzin istasyonu yapamadık. Uygun zaman ve şartlar oluşmadığı için diğer illerde bulunan kooperatifleri ziyaret edemedik” dedi.

BORÇLARI ÖDEDİK
Aslan yapılan icraatlarla ilgili olarak da şunları kaydetti “Mali müşavir ve muhasebeci gözetiminde hesapların denetimini yaptırdık. Borçlular listesini her ay açıklayarak dedikoduları da büyük oranda önlemiş olduk. Organize sanayi yönetiminin mevcut eski binamız için teklif ettiği 250 bin TL’yi kabul etmeyerek pazarlık sonucu 300 bin TL’ye anlaştık. Top Petrol’de yüzde 5 olan akaryakıt ıskontomuzu yüzde 8’e çıkararak pompaya yansıttık. Enerji yetersizliği sorunumuzu 35 bin liraya yeni trafo yaptırarak giderdik. Piyasadaki imajımızı zedeleyen misafir araçlarımıza olan 29 milyar borcumuzun tamamını ödedik.”

07 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR