MHP Gölcük’te Başkan Hüseyin Çıldır

MHP Gölcük İlçe Teşkilatı’nın 11.  olağan kongresi dün Gölcük Kongre Sarayı'nda gerçekleştirildi. Üç adayın yarıştığı kongreye MHP Kocaeli Milletveki...

MHP Gölcük İlçe Teşkilatı’nın 11.  olağan kongresi dün Gölcük Kongre Sarayı'nda gerçekleştirildi. Üç adayın yarıştığı kongreye MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP MYK üyesi Figen Tosuner, eski Milletvekilleri Cumali Durmuş ile Kemal Köse, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Figen Tosuner, katip üyeliklerini de Hüseyin Çakıroğlu, Mustafa Cintaş, İzzet İrdem, Fethi Uluyüz üstlendi.

 

“KAYBEDEN OLMAYACAK”

MYK üyesi Tosuner yaptığı açıklamada, “İnanıyorum iyi bir seçim olacaktır. Bugün kaybeden kişi olmayacak ve MHP kazanacaktır. Ben MHP'ye hizmet etmiş eski yönetimleri bir kez daha buradan tebrik ediyorum. Yeni yönetimi de şimdiden kutluyorum" şeklinde konuştu.

 

“MHP’NİN İKTİDAR OLMA VAKTİ GELDİ”

Adaylar arasından ilk konuşmayı Cumali Özcan yaptı. Özcan, MHP'yi hak ettiği yere getireceklerini belirterek, "MHP’nin iktidar olma vakti gelmiştir. Bu yüzden aday oldum. Ayrım yapmadan bütün ülküdaşlarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Teşkilatı, küçük olsun benim olsun düşüncesinden arındıracağız. Teşkilatın kapısını sonuna kadar açacağız” dedi.

 

“MENFAATLERİMİZİ GERİDE BIRAKACAĞIZ”

Cumali Özcan, “Kongrede kaybeden olmayacaktır. Kazanan MHP olacaktır. MHP'nin başarısı için gayret göstereceğiz. Biz Gölcük teşkilatının Kocaeli siyasetine yön verdiği günleri özlüyoruz. Kontrolsüz güç, güç değildir. Nefsimizi yenerek, kişisel menfaatlerimizi geride bırakacağız. MHP'nin birlik beraberliğe ve özverili çalışmaya ihtiyacı var” dedi. 

 

“İSTİFA ETTİĞİM DEDİKODUSU YAYILMIŞ”

Özcan’ın ardından diğer aday Mustafa Aksoy söz aldı. Aksoy, “Kimsenin adamı olmayacağımızı söylemek istiyorum. Bir yıl önce partiden istifa ettiğim dedikodusu kulağıma geldi. Önemsemedim. Bir hafta önce yine aynı dedikoduyu duyunca başkana sordum. Başkan da bilgisinin olmadığını söyledi. Partiye Mustafa Aksoy isminde bir dilekçe verilmiş. Dilekçedeki adresim, TC kimlik numaram yanlıştır. İlçe yönetimi olaya bu kadar duyarsızdır. Benim önümü açacaksınız. Ben bu göreve talibim” ifadelerini kullandı.

 

“KRİTİK GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Son olarak söz alan diğer bir aday Hüseyin Çıldır ise “Önümüzde 2015 genel seçimleri vardır. Bu seçim çok önemlidir. Bugün Türkiye çok kritik günlerden geçmektedir. Kongrede bu görev bize verilirse çok çalışacağız. Tüm dava arkadaşlarıma sesleniyorum. Bugün kazanan MHP olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Çıldır, dilekçe konusuyla ilgili de gereğinin yapılacağını ifade ederek, “Ben kimseye Mustafa Aksoy istifa etmiştir, aday olamaz diye bir şey demedim" dedi.

 

“GÖREVE GELEN HERKES ÇALIŞMAK ZORUNDA”

Adayların konuşmalarından sonra söz alan Aydın Ünlü, “Kongrelerimizin ikincisini gerçekleştiriyoruz. Gölcük son yıllarda en coşkulu kongresini yapacak. Üç aday da birbirinden değerli. Herkesin istediği güçlü bir MHP. Bir ilçede, ilde önce teşkilat gelir. Bugün yeni seçilen yönetimi beğenmeyen arkadaşlar da olacaktır. MHP'de göreve gelen herkes çok çalışmak zorundadır” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Önce başkan adayları Cumali Özcan, Mustafa Aksoy ve Hüseyin Çıldır oy kullandı.

 

 

HÜSEYİN ÇILDIR’IN YÖNETİM LİSTESİ

Necati Erdurmuş

Asiye Aksoy

Muhammet Örenay

Selahattin Öz

Nalan Gül

Mesut Ağacan

Ercan Erzincan

Nihat Uzun

Ali Sert

Bilal Çakır

İbrahim Usta

İsmet Yaman

Mehmet Menteşe

Erdal Büyükbaş

Kürşat Çakıroğlu

Hüseyin Bat

Hüseyin Karakaya

Hakan Alp Aslan

 

CUMALİ ÖZCAN’IN YÖNETİM LİSTESİ

Güngör Zengin

Mahmut Aydın

Cezair Ateş

Aysel Demet

Ercan Ertekin

Kemal Akkılıç

Seyfi Genç

İsmail Güçlü

İsmail Erdemir

Savaş Çakçı

Veysel Yavuz

Çetin Kocatürk

Hürol Bulut

Soner Yusufoğlu

Mustafa Kara

Hayriye Arzu Çolak

Cevdet Polat

Yüksel Topal

Hakan Gürle

 

MUSTAFA AKSOY’UN YÖNETİM LİSTESİ

Kıral Aydın

Halit Motor

Ozan Tatlı

Serkan Karayel

Şafak Nur Çetin

Mesut Kalaycıoğlu

İlker Yalta

Oruç Tosun

Tamer Ayaz

Eray Bulgan

Hanife Orhan

Kadir Didin

Rahmi Polat

Uğur Özmen

Işıl Börekçi

Bülent Koray Yılmaz

Fathi Uluyüz

Murat Topal

07 Aralık 2014 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR