“Gençlerimizi uyuşturucuya teslim etmeyelim”

İzmit genelinde 7 mahalleden okumayan veya eğitimini yarıda kesmiş olan 15-18 yaş arasındaki gençlerin okumaya yönlendirilmesi için çalışma başlatılı...

İzmit genelinde 7 mahalleden okumayan veya eğitimini yarıda kesmiş olan 15-18 yaş arasındaki gençlerin okumaya yönlendirilmesi için çalışma başlatılıyor. Buna göre çocuklara bir günlüğüne üniversite hayatı yaşatılacak.

 

HERKES ÜNİVERSİTEDE OKUMALI

Proje hakkında bilgiler veren dernek başkanı Hüseyin Akbulut, Türkiye'de uyuşturucu madde kullanım oranının yüzde 64 olduğunu söyleyerek, “İlimizde her 6 çocuktan birisi bağımlı ve yine ilimizde 15-18 yaş arasında okumayan çocuk oranı yüzde 71 seviyesinde. Bizler geleceğimizi gençlere emanet ederken gençlerimizi kime emanet ediyoruz. Okula gitmeyen bu gençlerimiz de kendilerini iyice uyuşturucu maddeye veriyor. Bizler çocuklarımızı bağımlılıktan kurtarmak istiyoruz. Bunun için çeşitli projeler üretiyoruz” dedi.

 

ÜNİVERSİTELİ OLACAKLAR

Kozluk, Serdar, Turgut, Gültepe, Yenimahalle, Kireçocakları ve Dereboğazı mahallelerinden okumayan çocukların bir günlük üniversite heyecanını yaşayacaklarını dile getiren Başkan Akbulut, “Bu şekilde gençler üniversite okumaları için özendirilecek. Farklı projelerimiz de olacak. Müzik ve tiyatro gibi alanlarda da kurs açmak için girişimlerimiz var. Yaptığımız bu projelerde bizlere destek olan Vali yardımcılarımız Aziz İnci ve Ekrem Erdoğan’a da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

DERNEK YARDIM BEKLİYOR

Konuşmalarına devam eden Akbulut, sözlerini şöyle tamamladı: “Bir taraftan gençlerimizi bağımlılıktan kurtarmaya çalışırken diğer taraftan da üniversite okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımlarda bulunuyoruz. Geçen yıl 73 üniversiteli gence eşya yardımında bulunduk. Başka ihtiyaçları olan öğrencilere de taleplerini iletmeleri durumunda yardımda bulunuyoruz. Her şeye yetemiyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızı da derneğimize destek olmaya davet ediyoruz” Muharrem İBRAHİMOĞLU

27 Temmuz 2015 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR