Eczacı Dumlu, Gazileri unutmadı

Seçim çalışmalarına devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, Kore Savaşı’nda ve Kıbrıs Barış Harekâtı’nda Gazi unvanı alan askerler...

BÜYÜT

Seçim çalışmalarına devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, Kore Savaşı’nda ve Kıbrıs Barış Harekâtı’nda Gazi unvanı alan askerleri unutmayarak,  Gölcük Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri’nin de eşlik ettiği ziyarette, Ecz. Dumlu, Başkan Mehmet Arslan ve üyeler tarafından karşılandı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gölcük Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Arslan, ‘’Çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum’’ diyerek, sözü Başkan İşeri’ye verdi.

 

İŞERİ, ‘’İKTİDARINIZI DEĞİŞTİRİN’’

İşeri, ‘’Ülke savunmasında kimi sivil, kimi muvazzaflıktan emekli olmuş ve önemli hizmetler vererek, ülkenin onurunu sağlamak adına gazi olan siz değerli gazilerimiz bizim için çok önemlisiniz. Görüyoruz ki, bu kadar kalabalık üye ile bu dar alanda hizmet vermeye çalışıyorsunuz. CHP iktidarı döneminde bu tip kurumsal çatı altında olan sivil toplum örgütleri daha geniş bir alanda hizmet verecektir. TEMAD(Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği), bu konuda örnek bir kurum. Biz CHP olarak, yapacağımız projelerimizi anlatıyoruz. CHP, artık 60 yıl aradan sonra, iktidar sorumluluğunu alacaktır. Mevcut iktidardan memnunsanız, buyurun oy verin. Değilseniz iktidarınızı değiştirin. Söylemlerimizin arkasında durmazsak, 4 yıl sonra bizi gönderin. Ama, iktidar olduğumuz zaman, projelerimiz bir bir gerçekleştiğinde, pişmanlık duymayacağınızdan eminiz’’ diye konuştu.

 

DUMLU, ‘’GAZİLERE AYRICALIK TANINMIYOR’’

İşeri’nin ardından konuşmasını yapan Ecz. Turan Dumlu, ‘’Sizlere minnet borçluyuz. Bu vatanın savunması uğruna şehit düşen askerlerimizi saygı ve sevgiyle anıyorum. Bu hükümet döneminde, ‘’Gazilere ayrıcalık tanınıyor’’ diyorlar. Ama Türkiye genelindeki 50 bin civarındaki gazilerimize de, şehitlerimizin ailelerine de sahip çıkılmadığını, Suriye’den gelenlere sahip çıkıldığını görüyoruz. Şehitlerimizin ailelerine 200-800 TL arasında para veriliyor. Gazilerimize ulaşım kartları veriliyor. Ama istenildiği gibi kullanamadıklarını görüyoruz. Ücretsiz bindikleri için gazilerimiz horlanıyor’’ diye açıkladı.

 

‘’ÜCRETSİZ FİZİK TEDAVİ HİZMETİ’’

CHP’nin iktidar olduğu dönemde uygulayacağı projelerin en önemlilerinden olan sağlık politikasında, sağlık hizmetlerinin gaziler ve engelliler için ücretsiz olacağını belirten Ecz. Dumlu, ‘’Ücretsiz fizik tedavi ev hizmetleri sunacağız. Hastanelerde randevulu ve servisle gitmelerinin yollarını açacağız. Toplumumuzun en önemli değerleri olan siz Gazilerimizin, yaşamın her alanında rahat ve sorunsuz bir hayat sürmeniz için gerekli olan tüm çalışmalar yapılacaktır’’ diyerek açıklamalarda bulunarak, ‘’50-60 yıldır iktidar olamadık. Ülke sorunları çığ gibi büyüyor’’ dedi.  

 

MAAŞLAR EŞİT DEĞİL

Dumlu’nun konuşmasının ardından, dernek üyeleri, Muharip Gazilerin maaşlarının 540 TL olduğunu, sosyal güvencesi olmayanın maaşının asgari ücret üzerinden verildiğini belirterek, maaşlar arasında ki eşitsizliğin ortadan kalkmasını istediklerini dile getirdiler.

13 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR