Saadet Partili gençler bayrak nöbetinde

Ancak iktidar partisinin miting yapacağı günün gecesinde Kocaeli'de birçok yeri bayrakla süslemesi ve mitingin bitmesinden itibaren 4 gün geçmesine r...

BÜYÜT

Ancak iktidar partisinin miting yapacağı günün gecesinde Kocaeli'de birçok yeri bayrakla süslemesi ve mitingin bitmesinden itibaren 4 gün geçmesine rağmen bayraklarını toplamamasına en sert tepki Saadet Partisi’nden geldi.

 

SAADET PARTİSİ BAYRAKLARINA ZABITA MÜDAHALESİ

İktidar partisinin İzmit'in çeşitli yerlere astığı bayrakları toplamaması üzerine Saadet Partisi Kocaeli Gençlik Kolları da bayraklarını D-100 yolu üzerinde ki köprülere astı. İktidar partisinin şehrin her yerine astığı bayraklara ses çıkarmayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıtalar, Saadet Partili gençlerin astıkları bayrakları astırmamak için direttiler. Sonrasında ise şehrin dört bir yanına asılan Saadet Partisi bayraklarına toplatmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesince özel ekipler kuruldu ve gece hepsi toplatıldı. Tabi bu süre zarfında AKP'nin 5 gün önce her yere asmış olduğu bayraklar hala yerinde duruyordu ve buna hiçbir müdahale yoktu.


SAADET PARTİLİ GENÇLERDEN BAYRAK NÖBETİ

Bu müdahaleler üzerine Saadet Kocaeli Gençlik Kolları üyeleri dün gece tekrar bayraklarını D-100 üzerindeki köprülere astılar. Ancak bu sefer bayrakları astıktan sonra köprüden ayrılmayan gençler ekiplere ayrılarak sırayla sabaha kadar nöbet tuttular. Aynı zamanda üniversite öğrencisi olan gençler final dönemi sebebiyle de derslerine Saadet Partisi bayraklarının yanında nöbet tutarken çalıştılar. Bu olaylar üzerine açıklama yapan Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İkbal Yıldırım: "Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı bu çifte standart ilk değil. AKP'nin bayraklarına hiçbir müdahale yok iken bizim bayrakları toplamak için özel ekipler kuruldu. Biz bayraklarımızı tekrar astık ve her bayrağımızın başında gönüllü bir arkadaşımız mevcut. Bu arkadaşların kimisi evli kimisi öğrenci yarın sabah sınavı var. Ama büyük fedakârlık göstererek Saadet Partisi’nin bayraklarına indirtmemek için sabaha kadar nöbet tuttular” diyerek sözlerini tamamladı.

27 Mayıs 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR