Müdür yardımcısı, kız öğrencinin bir yılını yaktı!

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) kimileri için iyi geçerken kimileri için ise sorular bir hayli zordu. Bunun yanı sıra...

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) kimileri için iyi geçerken kimileri için ise sorular bir hayli zordu. Bunun yanı sıra Kandıra ilçemizde ilginç bir olay yaşandı. Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi olan Simay Kocaoğlu’nun sınava giriş kaydını yapan müdür yardımcısının yanlış bilgisi yüzünden genç kızın bir senesi çöpe gitti.

 

ANNESİNİN FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

Simay Kocaoğlu’nun annesi Sibel Kocaoğlu’nun anlattıklarına göre, kızının stajda olması ve 18 yaşından küçük sebebiyle sınav giriş kaydı için okula anne Kocaoğlu, gider. Müdür yardımcısına durumu anlatan anne Kocaoğlu, kızının stajda olduğunu ve bu sebeple kendisi bu kaydı gerçekleştirebilir mi diye sorar. Müdür yardımcısı hiçbir sıkıntının olmayacağını söyleyerek bir de sınav girişi için annenin fotoğrafını çeker.

 

TÜM MASRAFLARI KARŞILAYACAĞIM

Sınav günü geldiğinde Simay Kocaoğlu, giriş belgesindeki fotoğraf ile benzemediği için sınavı geçersiz sayıldı. O an büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını söyleyen Kocaoğlu ailesi, bunun hesabını müdür yardımcısına mahkemede soracaklarını belirtti. Müdür yardımcısı ise yaptığı hatadan dolayı pişman olduğunu ve öğrencinin gelecek yılki tüm dershane masraflarını karşılayacağını belirtti.

 

ÖSYM’YE İTİRAZ ETTİ

Şaşkınlık veren bu olay karşısında kendilerinin ÖSYM’ye itiraz için başvuru yaptıklarını belirten anne Kocaoğlu, itiraz süresinin geçmesinden dolayı kızının bir yılının ve tüm çabalarının çöpe gittiğini söyledi. Kocaoğlu son olarak “Bu eğitimci için gereken her şeyi adli makamlarca halledeceğim” ifadesini kullandı.

16 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

... - kız çok mutlu görünüyor ama çöpe giden bir yılı düşünüyormuş gibi bir hali yok

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 14:10
04

adnan simav - ya kimse kusura bakmasında, hadi müdür yardımcısının hatasının affedilir hiç bir yeri yok da peki anneye ne diyeceğiz. cehalet desek emin olun basit kalır bu durum için.

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 14:10
03

alperen - gülmeye değer bir haber vaybe ne insanlar var

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 14:10
02

izmitli - dershaneler kaldırıldı bu müdür yardımcısı uzaydamı yaşıyor

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 14:10
01

Aslanomsoft - Arkadaş bu nasıl iştir??? Öğrencinin yerine anne resminin koyulduğu masallarda bile duyulmuş bir olay değildir....

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 14:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR