Kültür Müdürlüğü THM Korosu gönülleri fethetti

Kocaeli Valiliği İl Kültür Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu Sabancı Kültür Merkezi’nde verdiği konserde unutulmaz Türk Filmleri Türk Halk Müziği eser...

BÜYÜT

Kocaeli Valiliği İl Kültür Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu Sabancı Kültür Merkezi’nde verdiği konserde unutulmaz Türk Filmleri Türk Halk Müziği eserlerini izlemeye gelenlerin gönüllerini fethetmeyi başardı. Başrollerini çok ünlü oyuncuların aldığı film müziklerini seslendiren koro ilgiyle izlendi.

Kocaeli Valiliği’nin bünyesinde bulunan iki ayrı koro olan Türk Sanat ve Türk Halk müziği korolarının ortaya koyduğu performanslar, Valiliğin görünen ve güzel yüzü olmalarını sağladı. Halkın hoşuna giden etkinliklere imza atan İl Kültür Müdürlüğü ve korolarının tüm lojistik desteğini sağlayan Kocaeli Valiliği, koro konserleri ile puan toplamaya devam ediyor. Valilik Türk Halk Müziği Korosu, unutulmaz Türk Filmleri halk müziği esrelerini büyük bir başarı ile seslendirdi ve tam puan aldı.

VALİ KONSERE GEÇ GELDİ
Kocaeli Valiliği İl Kültür Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu’nun Sabancı Kültür Merkezi’nde verdiği konsere 17 dakika geç kalan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, hem konseri izlemeye gelenleri hem de koro üyelerini bekleterek üzdü. Benzer şekilde davranan valilik koruma memurları ise basın mensuplarını oturdukları yerden kaldırarak boşalan yerlere kendileri oturdular ve gazetecilerin kısa süreliğine de olsa konseri ayakta izleyerek haber yapmalarına neden oldular.

HER MESLEKTEN İNSAN VAR

Kocaeli Valiliği İl Kültür Müdürlüğü Korosu’nda başta koro şefi olmak üzere hemen her meslekten vatandaşın bulunduğu ve adeta Birleşmiş Milletler gibi bir statüsü bulunan koro çok başarılı bir konsere imza attı. Koro şefi Yasin Koçman, İzmit Endüstri Meslek Lisesi’nde bilgisayar öğretmeni olarak görev yapıyor. Başarılı bir icraata imza atan şef Yasin Koçman, “Koromuz bu akşam 17 eser seslendirecek ve ayrıca 5 solistimiz de solo eser okuyacak. Saz heyetimizde 13 değerli saz ustası ve koromuzda da 60 korist icra yapmaktadır. Koromuz elemanları arasında öğretmenler, hemşireler, doktorlar, öğrenciler, devlet memurları ve diğer mesleklerden insanlarımızı bulmak mümkün ve hepsinden de son derece memnunuz” dedi.

21 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR