Bakan Fikri Işık: Güney Kore’de CHP yoktu

Türkiye’nin desteği ile ayakta kalan Güney Kore’nin, 2002’ye kadar ülkemizin çok ilerisinde olduğunu belirten Işık, “Çünkü onlarda CHP gibi bir parti...

Türkiye’nin desteği ile ayakta kalan Güney Kore’nin, 2002’ye kadar ülkemizin çok ilerisinde olduğunu belirten Işık, “Çünkü onlarda CHP gibi bir parti yoktu” dedi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, önceki akşam Memur-Sen üyeleriyle bir araya geldi. Sivil Toplum Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette Memur Sen'e bağlı sendikaların yöneticileri ile buluşan Işık’a ziyaretinde il başkan yardımcılarından Mehmet Uzunoğlu eşlik etti. Buradaki buluşma öncesinde Emekliler Meclisi’ni de ziyaret eden Bakan Işık, daha sonra sendika yönetici ile bir araya geldi.

 

KUYRUKLARI GÖRDÜK

Toplantının açılışında konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş, “Bu seçim, geçmişteki seçimlerden çok farklı. Geçmişte yağ, tüp, sigara kuyrukları vardı. Ülkemiz 40 sente muhtaçtı. Hastanelerde sabah 6’da kuyruklar başlardı” dedi. AK Parti ile bu olumsuzluklar bitti. Kalkınma hamleleri başladı” dedi.

 

BAŞKANLIK SİSTEMİNE DESTEK

Suriye, Irak, Afganistan, Mısır’ın gidecekler yerlerinin Türkiye olduğunu belirten Akkuş, şöyle konuştu: “Bizim ise gidecek yerimiz yok. Başka bir ülkenin buyruğu altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleriz. Bizler her zaman doğrunun yanında olacağız. İstikrarın, çözüm sürecinin, kalkınmanın ve özellikle başkanlık sisteminin getirilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.” Akkuş son olara Yuvacık bölgesinde bir de konut projelerinin olduğunu söyledi.

 

“KUR'AN'I YASAKLAMIŞLARDI”

Buluşmada konuşan Bakan Fikri Işık ise, Memur-Sen’e destekleri nedeniyle teşekkür etti. Bugünlere kolay gelmediklerini dile getiren Işık, “Son 200 yılda büyük acılarımız var. Özellikle demokrasi mücadelesinde büyük bedeller ödedik. Tek parti döneminde Anadolu'nun çektiği eziyeti içinizde bilmeyen yoktur. Kur-an'ın samanlıkta dahi okunmasını yasak olduğu dönemleri bu ülke yaşadı. Cenaze yıkayacak kişi kalmayınca tam bu dönemlerde imam hatip okulları açıldı" dedi.

 

“ÜLKEYİ MİLLET YOLA SOKTU”

Muhalefetin verdiği vaatlere yönelik eleştirilerde bulunan Bakan Işık, "Demokrat Parti'nin iktidara gelme vaadi, ezanı orijinal haline döndüreceğim, vaadiydi. Birileri Taksim ile Kabe'yi karşılaştırmakla şaşkınlık yapıyor. 1950 seçimleri ile birlikte millet kendi değerlerine demokratik ortam sahip çıkmasını bildi. Hangi dönemde kesinti olursa da olsun sandık önüne geldiği anda gereken müdahaleyi de yaptı. Ülkenin rotasını düzeltti” dedi.

 

“GÜNEY KORE’DE CHP YOKTU”

“1960 yılında Türkiye’nin kişi başı milli geliri 560 dolardı” diyen Bakan Işık, “Güney Kore’nin o yıllarda 80 dolar. 2002 yılına bakıyoruz milli gelirimiz 3 bin 300 dolar, Güney Kore’nin geliri 17 bin dolar. Türkiye beş kat artarken Güney Kore 200 kat artmış. ABD o dönemde bizi de destekledi. Güney Kore’de CHP yoktu. Güney Kore’de kendi halkını kendine tehdit gören bir anlayış yoktu” ifadelerini kullandı.

 

'DİN ANLAYIŞLARININ DIŞAVURUMU'

HDP'nin vaatlerini eleştiren Bakan Işık, şöyle konuştu: “Vaatleri, din anlayışlarının dışavurumudur. Muhafazakar Kürt seçmenden oy istiyorlar. Bir seçim beyannamesi açıklamışlar, 8 defa Kürt kelimesi, 1 defa da lezbiyen kelimesi geçiyor. AKP olarak biz ne yapıyoruz, iki temel önceliğimiz var. Milletimizin refahını yükseltmek. Artık Türkiye yüksek gelir konumuna geçmek durumundadır. Amacımız 2023 yılında kişi başına düşen milli geliri 25 bin dolar yapmaktır" dedi. Serkan BORLAK

13 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR