STK temsilcilerine eğitim verildi

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi ile SGM Akademi İşbirliği ile Kocaeli’de aktif olan STK temsilcilerine Etkili İletişim ve Kişisel Gelişim Eğitimi v...

BÜYÜT

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi ile SGM Akademi İşbirliği ile Kocaeli’de aktif olan STK temsilcilerine Etkili İletişim ve Kişisel Gelişim Eğitimi verildi.
Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de faaliyete başlayan SGM Akademi yaşam koçu Gonca Koçtu tarafından, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu, BBP Kadın Kolları Başkanı Tuba Türkmen, Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Günay Sökül, Yoksul ve Düşkünler Dernek Başkanı Sevcan Tamer, Kocaeli Trakya İlleri Dernek Bşk Yrd Naime Ceylan, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden Gülcan Kocabıyık Aynur Baykara, Ayşe Pehlivan, Şebnem Sungur, Hatice Güler, Melek Büyük’e etkili iletişim ve kişisel gelişim ile ilgili eğitim verildi.

ETKİLİ İLETİŞİM
Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, “Elimizden geldiği kadar kadınların her alanda gelişimine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Hangi alanda olursa olsun kadınların toplumdaki konumunu güçlendirecek en önemli unsurun doğru ve etkili iletişim olduğu kanaatindeyim. 2 yıl önce farklı periyotlarda halka açık NLP kişisel gelişim eğitimleri vermiştik. Şimdi STK temsilcileriyle bir aradayız. SGM Akademi çalışanlarına ve bu eğitimi veren Gonca hanıma teşekkür ediyoruz 5 saat boyunca hiç sıkılmadan, keyif alarak ve çok güzel bilgiler edindiğimiz bir eğitim oldu” diyerek sözlerini tamamladı.

İLETİŞİM KURMAK
SGM Akademi yaşam koçu Gonca Koçtu, “İnsanlar arasında bilgi, duygu, düşünce paylaşımı iletişimi oluşturur. Doğası gereği iletişim kurmak insanın temel ihtiyaçları arasındadır. Aile, okul, iş, arkadaş, eş, kurumlar hatta devlet bile bireyin iletişim kurduğu birimlerdir. Her birimle farklı iletişimler kurmak, bu iletişimleri dengede tutmak, anlaşılır, algılanabilir olmak; kişinin bireysel, psikolojik, sosyal konumunu belirleyen gerekliliktir. Olması gereken, her alanda her birimle sağlıklı iletişim kurmayı başarmaktır. Kadınlara böyle bir eğitim vermek memnuniyet verici ve kadınları önemsediğimizin bir göstergesidir. Bu eğitime vesile olan Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

18 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR