Sumotaş, Frito Lay ile masaya oturmak istiyor

S.S. Suadiye 64 Nolu Lojistik Taşıyıcılar Kooperatifi, Frito Lay ile masa başında anlaşmak istediklerini belirttiKartepe Suadiye’de kurulu PepsiCo’ya...

BÜYÜT

S.S. Suadiye 64 Nolu Lojistik Taşıyıcılar Kooperatifi, Frito Lay ile masa başında anlaşmak istediklerini belirtti

Kartepe Suadiye’de kurulu PepsiCo’ya bağlı Frito Lay ile taşıma işini yürüten Sumotaş arasındaki nakliye problemi, gündemdeki yerini koruyor. S.S. Suadiye 64 Nolu Lojistik Taşıyıcılar Kooperatifi (Sumotaş Lojistik) konuyla ilgili dün bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya; İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, Karetepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve Sumotaş üyeleri katıldı. Yönetim kurulu başkanı Hüseyin Erhan, Fritolay ile anlaşmaya varmak istediklerini belirterek şunları kaydetti:
KAR MARJINA ODAKLANDILAR
“Sumotaş olarak 2006 yılında araç parkını modernleştirme kararı alarak o tarihten beri ticari faaliyetleri hukuk çerçevesinde yapmaya çalıştık. Ancak geçen zaman içinde bu uygulamadan etkilenecek olan Frito Lay ile durum sayısız kere paylaşılmış fakat ortak bir geçiş programı üzerinde karar kılınamamıştır. Frito Lay kanun ile karşı karşıya gelecek olan Sumotaş’ın sıkıştığı durumda ihale açarak 18 yıllık nakliye tedarikçisinin iflasına neden olma pahasına ticari kar marjına odaklanmıştır.
BURUNLARINDAN GELECEK
Anlaşmaya varmaya çalışıyoruz. Kurumlar baki fakat şahıslar geçicidir. Frito Lay Genel Müdürü Ece Aksel Hanım da bizleri tahrik etmeyi bırakmalı. Bizimle masaya otururlarsa zaten çok rahat anlaşacaklar. Ama Frito Lay’ın anlaşmaya niyeti yok. Onlar buraya muhtaç olduklarında aldıkları faizler burunlarından gelecek ve biz daha da büyüyeceğiz.”
FRİTO LAY’I YAKAR YIKARIZ
Açıklamaya katılan üyeler ise Sumotaş’ın ekmek tekneleri olduğunu belirterek, “Burası da elimizden giderse ne yaparız. Gelsinler masaya otursunlar. Yoksa cezaları idam. Gerekirse Frito Lay’ı yıkar, yakarız” gibi söylemlerde bulundular. Bu sözlerinin ardından Hüseyin Erhan da üyeleri sakin olmaları konusunda uyardı.

09 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR