Lastik-İş’te Karacan’a tam onay

Disk’e bağlı Lastik-İş Sendikası’nın İstanbul-Pendik Green Park otelde gerçekleştirilen 26’ncı olağan Genel Kurulunun dünkü bölümünde seçimler vardı....

BÜYÜT

Disk’e bağlı Lastik-İş Sendikası’nın İstanbul-Pendik Green Park otelde gerçekleştirilen 26’ncı olağan Genel Kurulunun dünkü bölümünde seçimler vardı. Genel Başkan Abdullah Karacan Başkanlığı’nda oluşan tek liste ile seçimler gerçekleştirildi. Lastik-İş sendikası Genel Kurulunda toplam 289 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. Sabah saat 09.30’da başlayan oy verme işlemi aynı anda 7 kişinin oy vermesi nedeniyle 2 saat içersinde tamamlandı. Mazeretli olarak oylamaya katılmayan 276 delegenin tamamını Karacan ve ekibi yeniden göreve getirildi. İzmit delegasyonu Good Year İzmit Lastik Fabrikası emeklisi Mesut Kuru’nun vefat haberi ile üzülürken, cenazesine yetişebilmek için servislerle son görevlerini yapmak için hemen İzmit’e döndüler.

SERİM YOK
Lastik-İş Sendikası’nın 26’ncı Olağan Genel Kurulu’nda 5 kişilik yönetim Kurulunda eski yönetime göre tek değişiklik vardı. Uzun yıllar Lastik-İş Sendikası’nda Genel sekreterlik Görevinde bulunan Türk Pirellli Lastik fabrikası kökenli Nuri Serim, emekliliğe uğurlanınca yerine Türk Pirelli Lastik Fabrikası’nda 21 yıldır çalışan Nejdet Ulusoy görev aldı. Genel Başkan Abdullah Karacan’ın Genel Başkanlığı’nda oluşan Lastik-İş Sendikası Genel Merkez Yönetiminde Alaattin Sarı Genel Sekreter, Nejdet Ulusoy (EĞT.Basın-Yayın Hukuk Dairesi Başkanı) Muharrem Özen (TİS ve Örgütlenme Dairesi başkanı), İhsan Malkoç (Mali İşler Daire başkanı ) oldular. Lastik-İş sendikası Genel merkez Denetim Kuruluna Ayhan Tokgöz, Tezcan Ay, Nail Altınay gelirken, Disiplin Kuruluna Bora Altay, Yusuf Cengiz Sevim,Hasan Kırgeç, Bayram Tavşan, Levent Tunç ve ayrıca 80 Disk Genel Kurul delegeleri belirlendi.

NURİ SERİM’E DUYGUSAL VEDA
Lastik-İş sendikası Genel Kurulu’nda Genel sekreter Nuri Serim’in ayrılması nedeniyle duygulu anlar yaşandı. Genel Başkan Abdullah Karacan ve Nuri Serim 25 yıl Lastik-İş Sendikası çatısı altında birlikte çalıştıklarını ve birbirlerine olan haklarını helal ettiklerini açıkladılar.

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan,Good Year Lastik fabrikası İzmit Tesislerinde , Nuri Serim’de Türk Pirelli Lastik Fabrikasında hemen her kademede görev yapmışlardı.Hem Genel Başkan Karacan hemde Genel sekreter Serim, yıllarca işyerlerinde işçi temsilciliği,Baş temsilcilik,Şube Yöneticiliği görevlerinde bulundular. Daha sonra 20 yıl süresince Lastik-İş Sendikası’nın Genel Başkanlığı’nı yapan Vahdettin Karabay’a karşı muhalefet olarak birlikte mücadele arkadaşı oldular.Aynı zamanda akraba olan Genel Başkan Karacan ve Serim bu genel Kurulda ayrıldılar. Serim’in yerine Türk Pirelli Lastik fabrikası’nda 21 yıldır çalışan işçi Nejdet Ulusoy geldi.

20 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR