SEDAŞ, sayaç bedeli almıyor

SEDAŞ, kent genelinde sürdürdüğü sayaç değişim ve bakım işlemlerini ücretsiz olarak yapıyor. 10 yıllık damga süresi dolan elektrik sayaçları SEDAŞ ta...

BÜYÜT

SEDAŞ, kent genelinde sürdürdüğü sayaç değişim ve bakım işlemlerini ücretsiz olarak yapıyor. 10 yıllık damga süresi dolan elektrik sayaçları SEDAŞ tarafından yenisi ile ücretsiz olarak değiştirilecek. SEDAŞ, 2014 ve 2015 yılı sonuna kadar toplamda 500 bin sayacı elektronik sayaç olarak değiştirmeyi hedefliyor.

 

10 YILLIK SÜRESİ VAR

Konuyla ilgili açıklama yapan SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, 10 yıllık damga süresi dolan sayaçların kalibrasyon işlemine tabii tutulmasının yasal bir zorunluluk olduğunu belirtti. Güven, “Yaptığımız sayaç değişim işlemlerinden dolayı tüketicilerin faturalarına herhangi bir bedel yansıtmıyoruz. Dağıtım şirketlerine yasal olarak tanınan yetki ve görev gereği sökülen sayaçlar ekiplerimizce teslim alınıyor. 10 yıllık damga süresi dolan elektrik sayaçları SEDAŞ tarafından yenisi ile ücretsiz olarak değiştirilecektir. Yapılan işlemler tutanak altına alınmaktadır. Elektrik tarifesinde değişiklik olmayacak” dedi.

 

KANUN GEREĞİ YAPILIYOR

Bekir Sami Güven damga ve muayene süresi dolan sayaçlarla ilgili olarak da tüketicileri uyardı. 10 yıllık damga ve muayene süresi dolan elektrik sayacının kullanımına devam edilmesi durumunda kanun gereği tüketicilerin ceza yaptırımı ile karşılaşabileceğini belirten Güven, bu nedenle mutlaka SEDAŞ ekiplerine yardımcı olmalarının menfaatleri gereği olduğunun altını çizdi.

 

TARİFE DEĞİŞMEYECEK

Güven, mekanik sayacı değiştirilerek ölçü devresine elektronik sayaç takılan tüketicilerin enerji kullanımlarının 3 zamanlı tarife üzerinden faturalandırılmayacağını, ancak sayaç değişimi ile tüketicilerin 3 zamanlı (Gece, Gündüz, Puant) tarifeden de yararlanma şansı yakaladıklarını belirterek, “3 zamanlı tarifeden faydalanmak isteyenler, mutlaka Müşteri Hizmetleri Merkezine başvurarak, tarife değişikliği talebinde bulunmaları gerekiyor” dedi.

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR