Sahte başbakan korumalarına suç üstü

İstanbul’da birçok dolandırıcılık olayına karıştıkları ileri sürülen ve 2 gün önce ilimize gelerek bir villa tutan aile, kendisini başbakanlık korumas...

BÜYÜT

İstanbul’da birçok dolandırıcılık olayına karıştıkları ileri sürülen ve 2 gün önce ilimize gelerek bir villa tutan aile, kendisini başbakanlık koruması olarak tanıttı. Şahısların çevrede köpek maması fabrikası kuracağız diyerek insanları dolandırmak istedikleri iddia edildi. Yapılan operasyonla 3’ü kadın 5 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da birçok dolandırıcılık olayına karıştıkları öne sürülen 4 kişilik bir aile ve 1 hizmetçi ilimizde sadece 2 gün barınabildi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla şahıslar gözaltına alındı. İddialara göre olay şu şekilde gelişti İstanbul’da birçok kişiyi dolandırdığı ileri sürülen Erol Ç.(33), karısı Aslı Ç.(32), Erol Ç.’nin annesi Oya F.(52) ve Erhan Y.(40), 2 gün önce ilimize gelerek, Başiskele ilçesinde bir villa kiraladı. Şahısların villayı kiralarken kendilerini başbakanlık koruması olarak tanıttıkları ve ev sahibine sahte polis kimliği fotokopisi gösterdikleri öğrenildi.

FABRİKA KURACAĞIZ DEDİLER
Şahıslar aynı zamanda inandırıcı olabilmek için polis üniformasıyla çektirdikleri fotoğrafları evin duvarlarına astı. Evlerine bir de Nurcan Ç. İsimli bakıcı ve hizmetçi bulan aile, çevrede kendilerini başbakanlık koruması olarak tanıtarak, bir fabrika kurmak istediklerini yaydılar. Köpek maması fabrikası kurcaklarını söyleyen şahıslar, bunu da inandırıcı kılabilmek için eve 15 tane köpek aldı. Ekiplerin aldığı ihbar üzerine dün sabah saatlerinde yapılan operasyona şahıslar gözaltına alındı.

İNANDIRICI OLMAK İSTEDİLER
Şahıslardan Erol Ç.’nin Seçkin Karadede adına düzenlenmiş sahte ehliyet ve polis kmliği kullandığı, Aslı Ç.’nin Güler Gül adına düzenlenmiş sahte kimlik, Erhan Y.’nin Halil Havvacı adına düzenlenmiş sahte kimlik kullandığı öğrenildi. Gözaltına alınan şahıslarla birlikte E.F. ismine kayıtlı 34 NET 45 plakalı jeep ele geçirildi. Yapılan sorgulamada jeep’in ikiz plaka yöntemi kullanılarak sahte evrak düzenlendiği ve asıl sahibinin gözaltına alınan şahıslarda Oya F.’ye ait olduğu öğrenildi. Bunun sebebi olarak jeep üzerine yapılan haciz işlemi olduğu ileri sürüldü.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
Jeep’in yanı sıra 1 kurusıkı tabanca, sahte kimlikler, sahte polis kimliği fotokopileri, polis üniforması, 1 avukatlık cübbesi, araçta kullanılmak üzere bir siren ve tepe lambası ele geçirildi. Gözaltına alınan Erol Ç.’nin 2 suç kaydı,n Aslı Ç.’nin 4 suç kaydı ve 2 arama kararı, Oya F.’nin 2 suç kaydı, Erhan Y.’nin 29 suç kaydı ve 12 arama kararı olduğu ve evde hizmetçi olarak çalışan Nurcan Ç.’nin kaydı olmadığı öğrenildi. Şahıslar Asayiş Şube Müdürlüğünde alınan ifadelerinin ardından adli mercilere sevk edildi.

15 Nisan 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Posco eleman alacak mask
Posco eleman alacak

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR