SP’de Samet Gürsoy tekrar başkan

Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatının 3’üncü Olağan Kongresi Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yoğun katılımın sağlandığı kongre mevcut ba...

Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatının 3’üncü Olağan Kongresi Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yoğun katılımın sağlandığı kongre mevcut başkan Samet Gürsoy ile SP eski il başkanlarından Yusuf Saka görev için yarıştı. Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, ilçe başkanları, il ve ilçe kadın kolları yöneticileri, gençlik kolları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 271 oy kullanılırken 7 oy geçersiz sayıldı. Yusuf Saka 105 oy alırken, 159 oy olan Samet Gürsoy tekrar başkan seçildi.

SIKINTILI GÜNLERDEN GEÇİYORUZ

Kongrenin açılış konuşmasını yapan SP Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan yaptı. Doğan “İslam ümmeti ve Türkiye çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Sadece 1 ay içerisinde yaşanılanları dile getirirsek Türkiye'nin ne durumda olduğunu görmememiz için yeter. Bazı gafil Müslümanlar çözüm süreci diye yola çıktılar, kaosla karşılaştılar. Bazı gafil Müslümanlar NATO'ya yaranmak için İsrail'e konan vetoyu kaldırdı. Yakında çok daha kötü şeyler bizleri bekliyor. Türkler Amerika ile kol kola,  Kürtler Amerika ile kol kola ama Türkler ile Kürtler birbirleri ile kavga ediyor. Böyle bir gaflet olabilir mi? Bu anlamda bu sorunların çözümünün tek adresi Saadet Partisi'dir” ifadelerinde bulundu.

TEK DERDİMİZ İZMİT

Doğan’ın ardından konuşan başkan adaylarından Yusuf Saka, “Bir dönem ilçe başkanlığı yaptım. Burada bulunan arkadaşlarla inşallah İzmit’i ayağa kaldıracağız. Ben istiyorum ki bu kongrede hiç bir sıkıntı yaşamayalım. Görünende zaten o. Hepimiz dava kardeşiyiz. Kulağıma bir takım yanlış ifadeler geliyor. Geçmişte bu arkadaşlar Erbakan Hocamıza rağmen ikinci listeyi çıkardılar sadece bunu söylüyorum. Bizim derdimiz İzmit’tir. İzmit bizim güçlü olduğumuz yerlerden biridir. Buradaki dava kardeşlerimizin tek istediği adil davasına sahip çıkan herkese eşit davranan çalışan ve çalıştıran yöneticilerdir” ifadelerinde bulundu.

KARDEŞLİK VURGUSU

Konuşmasında kardeşlik vurgusuna dikkat çeken Saka, “Eğer kongreden biz çıkarsak, öncelikle kardeşlik hukukunu mahallelerde kuracağız ve çalışmalarımız daha bereketli olacak. Bunun ardından çalışmalarımız sonrası amacımız belediyeleri ele almaktır. Onun ardından genel seçimlere girildiğinde mücadelemiz devam edecek ve Erbakan Hocamızın anlattığı tüm çalışmaları kurmaya çalışacak ve bizde İzmit’ten buna destek olacağız. Daha öncede kongreler yaptık ilk kongremiz değil. Sonuç ne olursa olsun buradan çıktığımızda yine hepimiz kardeşiz. Bu açıdan hepimizin hal ve hareketlerine dikkat etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

SAADET’E İHTİYAÇ VAR

Saka’nın ardından konuşan mevcut başkan Samet Gürsoy, “Bugün İzmit’in, Türkiye’nin ve Dünyanın Saadet Partisine ihtiyacı var. Ülkeyi yönetenler gaflet içerisindedirler. Aynı şekilde İzmit yöneticileri de bu gaflet içerisindedir. Biz tüm hedef ve planlarımızı aksi olmadığı sürece 2019 yılında yapılacak seçimlere yönelik gerçekleştirdik. Bugünde kadar teşkilatın şahsıma verdiği görevleri yerine getirdim. Bizden önceki arkadaşlarımızın da bu görevi son derece samimiyetle yerine getirdiğini biliyorum”dedi.

YANLIŞLAR DÜZELTİLMELİ

Kongre’de Son olarak konuşan SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “Önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç elbette ki partimizin çalışmalarına engel oluyor. Türkiye’de öyle bir algı yönetimi yapılıyor ki bu toplumun tüm kesimlerini etkiliyor ve uyutuyor. Saadet Partisi gibi bir parti seçimden hemen sonra çalışmalarına başlar. Genel seçimlerin ardından kongrelerimizi başlattık ve hemen ertesi günü parti olarak çalışmalarımıza başladık. Elbette ki eksiklikler olacaktır bizde insanız. Samet kardeşimiz üç aylık bir süreyle genel merkezden atanmasına rağmen görevi sürekli olarak yürüteceğine inanıyoruz. Ancak önemli olan bu yanlışları düzeltebilmektir. Bugünde İzmit kongremizi yapıyoruz ve inşallah hayırlara vesile olur” diye konuştu.

HABER: Ahmet HAZER

SAMET GÜRSOY YÖNETİM KURULU

Ali Paksoy, Emirhan Bölükbaş, Harun Beyaz, Faruk Özgür, İbrahim Bıyıklı, Yusuf Kaçar, Muhammet İkbal Yıldırım, Murat Karaturp, Mehmet Mustafa Antika, Ahmet Gökmen, İbrahim Şener, Abdullah Şahinkaya, Hüseyin Toruk, Erol Yeğen

YUSUF SAKA YÖNETİM KURULU

Ahmet Akbulut, Ahmet Yıldız, Davut Şahin, Erol Yeğen, Ertuğrul Salkım, İbrahim Ethem Akboğa, İsmail Venedik, Mehmet Mustafa Antika, Murat Sağlam, Necati Kaya, Osman Tellioğlu, Rıdvan Tetik, Sinan Sert, Yunus Pehlivan

04 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

ismail - Çok yazık Milli görüşü savunduğunu iddi eden insanlar davanın partisini ne hale getirdiler.Yaptıklarını kendileri bildikleri için buraya yazmaya gerek görmüyorum.

Yanıtla . 0Beğen 04 Haziran 22:24
01

emrullah dursun - üniversiteli (gurbetçi) delege kardeşlerimizden memleketlerine döndüklerinde boş kalacak delegelikleri için tedbir aldığına inandığım aynı aileden 3 er 5 er kişiyi delege yazmakta son 2 seçim hariç türkiye ortalamasında %10 luk başarı sağlamış kocaeli teşkilatları ve lokomatifi izmit ilçe eski üye ve delegelerini bu başarı da katkısı olan yöneticileri liste dışında tutma ve silmekte bir BEİS görmemiş olan samet gürsoy ve yönetimine canı gönülden kutlar aynı başarıyı 52 mahallede de yerel ve genel seçimlerde göstermelerini bekleriz..

Yanıtla . 0Beğen 04 Haziran 22:24
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR