Libya itfaiyesi eğitim için KOBİTEM’i seçti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı KOBİTEM’in ünü ülke sınırlarını aştı. KOBİTEM eğitimleri yurt dışından da büyük ilgi görüyor. L...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı KOBİTEM’in ünü ülke sınırlarını aştı. KOBİTEM eğitimleri yurt dışından da büyük ilgi görüyor. Libya’daki büyük savaş zamanında ve savaştan sonra Libya itfaiyesi yeterli teknik bilgi ve donanım olmadan itfaiyecilik yaptı. İtfaiye erleri bir taraftan savaşla diğer taraftan da yangınlarla mücadele etti. Bölgede savaş durumu bittikten sonra petrol çıkarma çalışmaları başladı. Bu çalışmalarda güvenlik önlemleri ve yaşanabilecek tehlikelere karşı müdahale önem kazanınca petrol arama şirketleri itfaiyecilerin uzmanlardan eğitim almaları için girişimde bulundu.

 

KOBİTEM’E GELDİLER

Bir İngiliz petrol arama şirketinin vermek istediği itfaiyecilik eğitimini kabul etmeyen Libyalılar, Türkiye’nin kapısını çaldı. Libya itfaiyesi, eğitim için itfaiye personeli eğitiminde uzman olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı KOBİTEM’i seçti. İŞGAR OSGB Eğitim Kurumu ile yapılan protokol ile ilk grup olan 29 Libyalı itfaiyeci KOBİTEM’de eğitime başladı.

 

200 İTFAİYECİ

Protokol kapsamında Libya’dan 200 itfaiyeci eğitim için KOBİTEM’e gelecek. Her grubun ikişer hafta alacağı eğitimler 8 ay boyunca devam edecek. Eğitimlerde yangına müdahale teknikleri, ilk yardım, iş sağlığı ve güvenliği, yüksekte çalışma, havada ve karada kurtarma ile yangın eğitimleri ve kapalı alanda yangına müdahale eğitimleri veriliyor.

10 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR