Konca: Her şeye rağmen barış olacak

Ramazan Bayramı’nın 2. gününde parti binasında ilçelere teşekkür ziyaretlerinde bulunacağını açıklayan Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, ziyaret...

Ramazan Bayramı’nın 2. gününde parti binasında ilçelere teşekkür ziyaretlerinde bulunacağını açıklayan Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, ziyaretlerine Salı günü Gebze’den başladı. Ziyaretlere İl ve ilçe yöneticileri de katıldı. Gebze yerel gazetelerini ve köy ve yöre derneklerini ziyaret eden Konca, geçtiğimiz gün Urfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlama ve koalisyon görüşmelerine dair açıklamalarda bulundu. Konca, teşekkür ziyaretlerini Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri, Ardahan İli Çamlıçatak Köyü Derneği, Dersimliler Derneği, Ağrılılar Derneği ve birçok yöre ve yardımlaşma derneklerine ve kıraathanelere gerçekleştirdi.

 

YENİ HÜKÜMETE DAİR HALKIN MESAJI ORTADA

Geçen hafta başlayan yeni kurulacak hükümete dair koalisyon görüşmeleri hakkında Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca bir takım açıklamalarda bulundu. Yavaştan alarak ve bir kesimi yok sayarak hareket edilmemesi gerektiğini belirten Konca, “İlkelerimiz temelinde atılacak adımlarla koalisyona destek verebiliriz” dedi. 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasının artık çok farklı olduğunu belirten Konca, “AKP’nin elinde kamuoyu yoklamaları var, kendileri de düşüşlerinin farkındalar. Sermaye de, yurt dışı da seçim istemiyor. Halkın verdiği mesaj ortada, koalisyon kurulmalıdır.” şeklinde konuştu.

 

AKSİ DURUMDA PROVOKASYON OLACAKTIR

Dernek ziyaretleri sırasında Urfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen katliama ilişkin Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, AKP’yi eleştirdi: “Türkiye’nin dış politikalarının takip edilmeği, komşu ülkeler dahil olmak üzere birçok ülkelerin iç işlerine karışılması biz bu günleri de gösterdi.” açıklamasında bulundu. Ulusal basının haberlerinden de bahseden Konca, “Havuz medyası, PYD’nin IŞİD’ten daha tehlikeli olduğunu belirtirken IŞİD kapımıza dayandı. Kimin daha tehlikeli olduğunu Suruç’ta 300 gencin bulunduğu alanda gördük. Siyasal iktidar da ve başındaki kişiler farkında değiller. Fakat durum ortada, eğer sivil inisiyatifleri geliştirebilirsek, bunlara dur diyebiliriz. Aksi durumda halk içerisinde provokasyon yaratılacaktır” diye konuştu.

 

SURUÇ’A GİDEN GENÇLER ADIM ADIM TAKİP EDİLDİ

İnsanların artık bu tip katliamlara ses çıkarması gerektiğini vurgulayan Konca, “Bana vurmadı demekle olmuyor. Bu katliam planlı, programlı bir katliamdı. Korku kültürüyle bu işi çözmeye çalışıyorlar. Artık insanların, sivil toplum örgütlerinin, derneklerin, sendikaların bir dayanışma içerisine girerek bir araya gelmesi gerekir. Orada tüm kimlikten insanlar var. Türkiye’nin birçok ilinden gelmişlerdi. Tıpkı HDP gibi. Fakat bunlara Ne AKP’nin ne de IŞİD’in tahammülü var. İstanbul’dan Suruç’a gidene kadar,  gençlerin her adımı her anı takip ediliyordu. Kimlerle konuştukları, nereye geldikleri, ne yapacakları birer birer biliniyordu. Ancak ne hikmetse, Diyarbakır Mitingi’ndeki katliamda da olduğu gibi Suruç’taki katliamda da kimin, ne zaman ve nerede, nasıl girdiğini ve bu bombayı patlatacağı takip edilmedi” şeklinde konuştu.

22 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR