“Borçları ödemek çok kolay”

        CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, başkanlığını Yusuf Kara’nın yaptığı Gölcük Muşlular Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette esk...

BÜYÜT

 

 

 

 

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, başkanlığını Yusuf Kara’nın yaptığı Gölcük Muşlular Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette eski belediye başkanlarından Mehmet Emin Akın, Gölcük Belediye Başkan adayı Turan Dumlu, ilçe başkanı İsmet İşeri, meclis üyesi adayları ve partililer de hazır bulundu.

 

TAŞERON BİTECEK

Dernek üyesi vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Gölcük adayı Turan Dumlu, Muşlulara projelerini anlattı. Dumlu, “İlçedeki taşeronu kaldıracağız. Taşeron firmalara verdiğimiz parayla 5 bin yerine 10 bin işçi çalıştıracağız” dedi.

 

İŞSİZLİK ÇÖZÜLECEK

Toplantı konuşan Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan ise, “Gölcük’teki en önemli eksikliği işsizlik. Gölcük varlıklı bir yer olarak görünmesine rağmen gençleri işsiz. Fakat büyük fabrikalar vergilerini İstanbul’a yatırıyor. Gölcük’e bir şey katılmıyor. Biz belediyeyi kazandığımızda bu büyük firmalarla görüşüp istihdamı artıracağız. Belediyeler de istihdam alanları açık, işsizlik sorununu gidereceğiz” dedi.

 

BORÇLAR ÖDENİR

Belediyeye ait büyük şirketler kurup, bu şirketler üzerinden taşerona kalmadan işçi çalıştırıp, aynı zamanda üreten belediye projesini gerçekleştirmek istediklerini dile getiren Tarhan, şöyle devam etti: “Projelerimizi 5 yılda gerçekleştireceğiz. Belediyenin bugün 13 milyar TL borcu var. Sefa Sirmen zamanında büyük borcu olan belediyeyi almış, borçları kapatmıştı. Bizde bunu başaracağız. Belediyeyi bu borçtan kurtarabiliriz. Bunu yapmak çok kolay. Kocaeli’ni sadece turizme açsak bu borçları öderiz. Kocaeli’nin denizi, kış turizmi, doğa turizmi, tarih turizmi var” dedi.

12 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR