Türkiye’nin en büyük Bilim Merkezi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Teknoloji Kulübü (BTK) bünyesindeki Bilim Akademisi’nde ders gören 6,7 ve 8’inci sınıf öğrencileri sertifikalarını...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Teknoloji Kulübü (BTK) bünyesindeki Bilim Akademisi’nde ders gören 6,7 ve 8’inci sınıf öğrencileri sertifikalarını aldılar. Sertifika törenine katılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli’de kurulacak olan Türkiye’nin en büyük Bilim Teknoloji Kulübü’nün müjdesini verdi. Genel Sekreter Yardımcısı Büyükakın “Şu anda çalışmaları devam eden daha büyük bir Bilim Merkezi projelerimiz arasında yer alıyor. Türkiye’de henüz bu büyüklükte bir bilim merkezi yapılmadı. Kocaeli’deki çocuklar böyle bir merkeze sahip olmakla büyük bir şans yakalayacaklar” dedi.

YENİ KEŞİFLER DÜNYAYI KURTARMAKLA EŞ ANLAMLI
Sertifika töreninde konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükanın ,dünyayı anlama ve algılamada çocukların büyüklerden çok daha heyecanlı olduğunu ifade etti. Genel Sekreter Yardımcısı Büyükakın şunları kaydetti: “Hayatı anlamak, evreni anlamak, bunun merakı neticesinde bilimsel keşifler yapmak, dünyayı kurtarmakla eş anlamlı. Geleceğin dünyasında bu çocukların fikirleri hakim olacak. Geleceğin dünyası bu günden daha güzel olacak.

56 MUCİT SERTİFİKA ALDI
Bilim Akademisi’ndeki ilk grupta 56 öğrenci sertifika aldı. Akademide 1. Rabia Gülaydın, 2. Muhammed Emin Seymen, 3. Elif Şenkalaycı oldu. Dereceye girenlere takdir belgelerini Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın verdi. Akademi kapsamında oluşturulan 8 sınıfta öğrenciler ders gördüler.

TURNUVALAR DÜZENLENDİ
Akademiye bu yıl 112 , Gökyüzü okuluna da 480 öğrenci alındı. Akademi programı kapsamında ayrıca lazer, futbol, voleybol ve tenis turnuvaları düzenlendi. Turnuvada dereceye girenlere madalya ve kupa verildi.

05 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR