KOTO, Rusya’ya çıkarma yaptı

Bu kapsamda ilk olarak, “Rusya’ya ihracat lojistiği bilgilendirme toplantısı” düzenleyen KOTO, hemen akabinde de ülkenin 2. büyük şehri St. Petersbur...

BÜYÜT

Bu kapsamda ilk olarak, “Rusya’ya ihracat lojistiği bilgilendirme toplantısı” düzenleyen KOTO, hemen akabinde de ülkenin 2. büyük şehri St. Petersburg’a iş geliştirme programı gerçekleştirdi.

 

Üyelerinin yurtdışına açılımını sağlamaya yönelik çeşitli iş geliştirme programları düzenleyen Kocaeli Ticaret Odası’nın, Rusya programı çok verimli geçti. Gıda sektöründe fiyat analizi çalışması yaparak dünyaca ünlü gıda fuarını gezen KOTO heyeti, iş görüşmelerinde de Rusça kataloglar kullandı.

 

RUSÇA KATALOGLA GİTTİLER

Kocaeli Ticaret Odası üyesi 11 firmanın 15 temsilcisinin yer aldığı St. Petersburg iş geliştirme programı, 10-13 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. St. Petersburg, 5 milyon nüfusu ve yıllık 4 milyon turist potansiyeli ile Kocaelili gıda firmalarının dikkatini çekerken, KOTO programa özel olarak hazırlandı. Bu kapsamda, katılımcı firmalar için Rusça kataloglar oluşturuldu, fabrika gezileri programlandı ve pazarın aktif partnerleri ile görüşmeler yapılması sağlandı.

PERAKENDE DEVLERİ İLE GÖRÜŞME

KOTO heyeti, St. Petersburg iş geliştirme programının ilk gününde; aralarında O’KEY, AUCHAN, REAL gibi önemli markaların yer aldığı 17 perakende zinciri ve Rusya genelinde 60 perakende zinciriyle çalışan federal satınalma birliği T3C SYSTEMS ile ikili iş görüşmeleri yaptı. Program, 20 yıldır ülkede iş yapan Sesam Group kurucusu Zeki Gölcüklü ile yapılan görüşmeyle sürdü. Gölcüklü’nün, ‘St. Petersburg’da nasıl iş yapılır?’ konulu sunumu sonrasında, 85 kişiye istihdam sağladığı şekerleme fabrikası ziyaret edildi.

DÜNYACA ÜNLÜ GIDA FUARI

Heyet, programın ikinci gününde dünyaca ünlü gıda fuarı olan Peterfood’daydı. Ülkedeki gıda sektörünün aktif temsilcileriyle bir araya gelme fırsatı yakalayan KOTO heyeti, şehirdeki son gününde St. Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yekaterina Lebedeva ile St. Petersburg Ticari Ataşesi Dilek Doğruer’le bir araya geldi. Ziyaretlerde, bölge ekonomisinin yapısı hakkında bilgi alınırken, Rusya pazarına girerken izlenecek stratejik yollar konusunda istişareler yapıldı.

19 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR