KARAMÜRSEL A.L. “GELECEĞİMİZ” ADLI PROJESİNİ İSPANYA’DA ANLATTI

Türkiye, İsveç, İspanya ve Letonya’nın katıldığı “Hayat Boyu Öğrenme Programı” finali, Mayıs 2013’te Karamürsel Anadolu Lisesi’nde yapılacak.Karamürse...

BÜYÜT

Türkiye, İsveç, İspanya ve Letonya’nın katıldığı “Hayat Boyu Öğrenme Programı” finali, Mayıs 2013’te Karamürsel Anadolu Lisesi’nde yapılacak.
Karamürsel Anadolu Lisesi ekibi “2011 teklif çağrısı dönemi Hayat Boyu Öğrenme Programı” Projesi kapsamındaki 2.ülke ziyaretini gerçekleştirdiği İspanya’dan döndü. İspanya’nın Cordoba şehrindeki “IETSEL TABLERO” okulunu ziyaret eden 12 kişilik kafilede, Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Erdinç Bozkurt, Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Dalkıran, Beden Eğitimi Öğretmeni Atilla Yıldız, İngilizce Öğretmenleri Fatma Müjgan Durmuş-Adile Bal ve öğrencilerden; Hümeyra Betül Doğruer, Gamze Pekyürek, İrem Onat, Aslıhan Köksal, Simge Acıcı ve Sümeyye Ayşenur Türel, yer aldı.
GELECEĞİMİZ PROJESİ
Cordoba şehrinde 4 gün süreyle incelemeler ve bilgi-alışverişi yapan Karamürsel Anadolu Lisesi ekibi, “IETSEL TABLERO” okulunda, alt program Commenıus EN OUR FUTURE “ TR- Geleceğimiz” konulu projesinin sunumunu yaptı. İspanya ziyareti ve Anadolu Lisesi’nin projesi ve ekip hakkında bilgi veren Karamürsel Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Dalkıran; “Geleceğimiz” Projesi, mesleki tanıtım ve okul sonrası geleceğe rehberlik hedefidir. Amaç, tüm katılımcı okulların bulundukları bölgelerdeki iş/çalışma şartları ile ilgili bilgilendirmeleri, öğrencilerin kültürel değerlerinden haberdar olmalarının sağlanmasıdır. Ayrıca öğrenciler dil becerilerini de geliştirecek kültürler arası iletişimlerden de yararlanacaktır ”dedi.
FİNAL KARAMÜRSEL’DE
Proje kapsamında ilk ziyaretini 1 öğrenci ve 5 öğretmenle 25.10.2011’de İsveç’e yapan Karamürsel Anadolu Lisesi ekibi, 1-6 Mayıs 2012 tarihleri arasında İspanya’ya yaptığı ziyaretin ardından 3.cü ve son ziyaretini Letonya’ya yapacak. Hayat Boyu Öğrenme Programının finali İspanya, İsveç, Letonya ve Karamürsel Anadolu Lisesi ekiplerinin katılımı ile Mayıs 2013’te Türkiye’de, Karamürsel Anadolu Lisesi’nde yapılacak.

17 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR