Kırmızı otobüsle Tur İzmit devam ediyor

İzmit Belediyesi tarafından Tarih Koridoru projesi kapsamında yapılan restorasyon ve sağlıklaştırma çalışmalarıyla İzmit'in eski tarihini gün yüzüne ç...

İzmit Belediyesi tarafından Tarih Koridoru projesi kapsamında yapılan restorasyon ve sağlıklaştırma çalışmalarıyla İzmit'in eski tarihini gün yüzüne çıkardı. Vatandaşların büyük beğenisini toplayan Tarih Koridoru aynı zamanda il dışında da büyük rağbet görüyor.

 

İZMİT'İN TARİHİ YERLERİ GEZİLİYOR

Bu kapsamda, hem şehrin tanıtımını sağlamak adına düzenlenen Kırmızı Otobüs turları büyük ilgi görüyor.  İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Tur İzmit programı, Kırmızı Otobüsle ve Rehber Eşliğinde Cumhuriyet parkından başlıyor. Sırasıyla Çınarlı Mevkii, Saray Kalıntıları, Amfi Tiyatro, Kara Burç, Orhan Cami, Süleyman Paşa Hamamı, Akçakoca Dere Cami, Akçakoca Osmanlı Meydanı, Sırrı Paşa Konağı, Yeşil Konak, Yumartacı Mescidi, Kapanca Sokak, Zeliha Kadın Çeşmesi, Mustafa Türk Sanat Galerisi, Butik Otel, Basın Müzesi, Saat Kulesi ve Kültür Tepesi 2. Etap da turunun tamamlıyor. Daha Sonra tura katılan gruba çay simit ikramı oluyor.

 

GEZENLER MEMNUN AYRILIYOR

Şimdiye kadar turlara katılan vatandaşlar, İzmit’in tarihi dokusunu yakından görme fırsatı bulup yaşadıkları şehrin tarihini öğreniyorlar. Geziye katılan turistler ve vatandaşlar, bu anlamlı proje için İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

03 Eylül 2017 Kocaeli- Kültür-SanatYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR