Kadın sağlığı eğitimleriyle hastalıklar korkutmuyor

Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü kadın sağlığı eğitimleri önlenebilir hastalıklardan korunmada farkındalık yaratıyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi k...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü kadın sağlığı eğitimleri önlenebilir hastalıklardan korunmada farkındalık yaratıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kadın sağlığına yönelik bilgilendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ayda 200’ün üstüne kadına verilen eğitimlerde kanser, kemik erimesi gibi önlenebilir hastalıklara yönelik bilgiler veriliyor. Erken teşhisin öne çıkarıldığı eğitimlerde kadın hastalıklarıyla ilgili gerekli bilgi ve uygulamalar ile kaliteli bir yaşam sürdürülmesi amaçlanıyor.

ÖNLENEBİLİR OLDUĞU ANLATILIYOR
Büyükşehir Belediyesi kadın sağlığı eğitimlerini Kandıra’da devam etti. Kandıra Aile ve Kadın Sağlığı Eğitim ve Danışma Merkezi’nde gerçekleşen eğitimlerde meme kanseri ve kemik erimesi hakkında bilgiler verildi. Meme kanserinin önlenebilir bir hastalık olduğunun bilgisinin verildiği eğitimde bunun için kendine kendini muayene yönteminin uygulanması gerektiği aktarıldı. Hastalığın tanısının geç yapılmasının hastalıktan daha tehlikeli olduğu ifade edilerek meme kanserinin yüzde 80’inin ilk kez hastanın kendisi tarafından fark edildiğinin bilgisi verildi.

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
Vatandaşlar yapılan eğitimler ile bilmedikleri birçok bilgiye sahip olduklarını dile getirdi. Vatandaşlar, “Eskiden doğru bildiğimiz şeylerin yanlış olduğunu öğrendiğimiz birçok konuyu bu eğitimlerle öğrenme fırsatı bulduk. Korktuğumuz hastalıklardan bu sayede korkulmayacak olduğunu öğrendik. Burada edindiğimiz bilgileri ailemize ve çevremize de anlatıyoruz” dedi.

03 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR