Tiyatro Festivali başlıyor

    Bu yıl 17-30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan 21’nci Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali tanıtım toplantısı Dolphin AVM’de bulunan Yumm Yumm...

 

 

Bu yıl 17-30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan 21’nci Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali tanıtım toplantısı Dolphin AVM’de bulunan Yumm Yumm Cafe’de gerçekleştirildi. Düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin ve basın mensupları katıldı.

FESTİVAL YÜRÜYÜŞLE BAŞLAYACAK

Tiyatro Festivali hakkında bilgi veren Akçin, “Oyuncularının tamamının çocuklardan oluşan tiyatro gruplarının katıldığı 21’nci Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali 17 Mayıs Cumartesi günü kortej yürüyüşüyle başlayacak. Sahnelenecek oyunlarımızın hepsi Sabancı Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gösterime sunulacak” dedi.

11 GRUP SAHNE ALACAK

Akçin, “Festivale katılacak olan okul grupları ise, önceden bilgi vermeleri halinde ulaşımları ücretsiz olarak sağlanacak. Bu yıl ki festivalimizde 11 grup sahne almaktadır. Festivale katılan gruplar birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak lise son sınıf öğrencilerine kadar devam eden yaş gruplarından oluşmaktadır” dedi.

DÖNEM SONU OYUNLAR SERGİLENECEK

Sözlerine devam eden Akçin, “Kocaeli Bölge Tiyatrosu'nun, tiyatro okuluna devam eden öğrenciler bu festivalde dönem sonu oyunlarını sergileyeceklerdir. Ekim ayında başlayan eğitim çalışmaları, haftada 4 saat olmak üzere 6 eğitimci tarafından gerçekleştirildi. Nisan ayının başından başlayarak oyunlarının hazırlıklarını sürdüren gruplar aldıkları eğitimi oyunlarda bir araya getirerek bir bütün oluşturmaktadırlar” dedi.

DÜNYADA TEK

Tiyatro Festivali’nin dünyada sadece Kocaeli'de yapıldığını belirten Akçin, “Sabancı Kültür Merkezi’nde sunulacak festival oyunlarının birinci gününde tüm gruplar, kendilerini tanıtan açılış programına katılarak seyircilerimize ‘hoş geldiniz’ diyecekler. Dünyada sadece Kocaeli'de yapılan ve tamamının çocuklardan oluşan oyuncu gruplarının oynadığı tek festival olma özelliğini taşıyan bu festivale olan ilgi her geçen gün artmaktadır” dedi. 

09 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR