CHP listeleri askıya çıkardı

  Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyelerini belirlemek için 8 Şubat’ta eğilim yoklaması yapacak. CHP’nin listeleri askıya çıktı. CHP İlçe Başk...

BÜYÜT

 

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyelerini belirlemek için 8 Şubat’ta eğilim yoklaması yapacak. CHP’nin listeleri askıya çıktı.

CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Belediye Meclis Üyelerinin belirlenmesi için 8 Şubat 2014 Cumartesi yapılacak olan eğilim yoklaması hakkında bilgi verdi. Listeler dün sabah saat 08.00 itibariyle askıya çıktı. Listeler Pazartesi günü saat 14.00’te inecek. CHP’ye belediye meclis üyeliği için 104 kişi müracaat etti.

“30 KİŞİ İSTİFA ETTİ”

Selman Yıldırım, devlet memurluğu nedeniyle 30 partilinin partiden istifa etmesi dışında, oy kullanım listelerinin belediye başkan adaylarının belirlenmesindeki ile aynı olduğunu söyleyerek 7 bin 260 kişinin oy kullanacağını söyledi. Oy pusulaları ise Cuma günü CHP İlçe’ye iletildikten sonra sandık kurulu başkanlarına teslim edilecek. Eğilim yoklaması, İzmit Lisesi’nde yapılacak ve toplam 25 sandık kurulacak. Ön seçimle belirlenmek istemeyen meclis üyesi aday adaylarının itirazlarını Merkez Yürütme Kurulu’na yapılacağını söyleyen Yıldırım, henüz böyle bir müracaat almadıklarını belirtti.

“SAYIM ERTESİ GÜNE SARKABİLİR”

Yıldırım, oy sayımının ertesi güne sarkabileceğini söyledi. Yıldırım, “Bu seçim tek haneli rakamlar için yapılacak. Çift haneli rakamlar örgüt kontenjanından olacak” dedi. Oy kullanacak partililer oy pusulasında en az 17, en fazla 33 meclis üyesi adayını işaretleyebilecekler. Yıldırım, oy pusulasında 17’den az, 33’ten fazla işaretleme yapıldığında ve oy pusulasının üzerinde herhangi bir not veya işaret olduğu takdirde de oyların geçersiz sayılacağını ifade etti.

01 Şubat 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR