BTP GENEL BAŞKANI PROF.DR.HAYDAR BAŞ, AKP’YE YÜKLENDİ: Yalanlarla ve dolanlarla milleti inletiyorlar

“Milli Kahramanları Anma’ paneline katılan BTP Genel Başkanı Prof.Dr.Haydar Baş, AKP’ye verdi veriştirdi. Baş, “Beni Rusya, Türk dünyası, Hindistan, Ç...

BÜYÜT“Milli Kahramanları Anma’ paneline katılan BTP Genel Başkanı Prof.Dr.Haydar Baş, AKP’ye verdi veriştirdi. Baş, “Beni Rusya, Türk dünyası, Hindistan, Çin, Güney Afrika dinliyor. AKP'ye oy verenler ve AKP dinlemiyor. Yalanlarla ve dolanlarla milleti inletiyorlar” dedi


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof.Dr.Haydar Baş, partisinin Kocaeli teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Milli Kahramanları Anma’ paneline gecikmeli katıldı. Program 17.00’da başladı, fakat Baş, saat 22.00’de konuşmasını gerçekleşti. Gerçekleştirilen panelde Prof. Dr. Ünal Emiroğlu, Prof. Dr. Ömer Saracoğlu, Prof. Dr. Ömer Eğercioğlu, Sabiha Karamusta, Selim Kotil, Dr. Abdullah Terzi, Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, İlahiyatçı Yazar Emin Koç, Dr. Nuri Kaplan, Harun Kayacı, Baykal Bozdemir, İlahiyatçı Yazar Müslüm Karabacak konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmasını gerçekleştiren Mehmet Emin Koç, “Bağımsız Türkiye için Atatürk’e ve Haydar Baş’a sarılın” şeklinde konuştu. Prof Dr. Haydar Baş Grup Nefes'in müzik şöleni ardından konuşmasına başladı.

“BUNLAR ABD’NİN UŞAKLARI”

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Saracoğlu, “Memleketimizin halini içimiz burkularak dinliyoruz. Öyle bir iktidar var ki NATO’nun genel sekreteri olan kişi fikir hürriyeti var diye peygambere olan hakareti bir şey yapamayacağını belirtmişti. NATO genel sekreteri olması için Türkiye’ye davet ettiler. Ellerini öptüler. Peygambere hakaret edeni savunana Müslüman denilebilir mi? Bir Müslüman olarak onurum kırıldı. Bütün şehirlerin adı Kürtçe. Pes kardeşim! Irakta Türk askerinin başına çuval geçirmediler mi ABD’nin askerleri. Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’nun herhangi bir projesi var mı? Bunlar kapitalizmin uygulayıcıları ABD’nin uşaklarıdır. Ehl-i Beyti Milli ekonomi modelinin yazarı Haydar Baş ortaya çıkardı” diyerek salondan alkış aldı.

“SENİ GİDİ CAHİL AHMAK”

Kendisine yapılan eleştirilere karşılık veren Baş, “Bana yeni çıktı diyorlar. 2002 de parti kuruldu. 2002’de beni genel başkan yaptılar. Yazdığım kitaplar 2 senede yazılabilir mi? Ben inandığım için bu yolda varım. İmanımızdan dolayı buradayız. Parazit yapan bağırsak kuruntuları sağda solda konuşmaya başladı. Aleviler keşke daha fazla katledilsin dedi biri. Ulan babanın çiftliği mi bu insanlık istediğini yok edeceksin. Bir insanı kasten öldüren ebediyen cehennemliktir. Seni gidi cahil ahmak. Hiç bir b*k değilsin” şeklinde konuştu.

“ALEVİ SÖZÜNDE DÖNÜŞ OLMAZ”

Baş, “Bu fitneye son verecek ve beni konuşturmayacaksınız. Buna Alevi sözü denir bundan da dönüş olmaz” dedi. Batı dünyasının İslamı alt etmek için elinden geleni de yaptığına dikkat çeken Haydar Baş, “Batı dünyası haçlı seferlerinde İslam dünyasını mağlup edemeyeceğini görünce, İslamın içini boşaltmaya başladı. İslamın içeriğini değiştirerek, bugünki ılımlı İslam gibi, kendi düşüncelerinde bir mezhep ortaya koydular” şeklinde konuştu.

RUSLAR BİLE ‘NE MUTLU
TÜRKÜM DİYENE’ DİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Barzani ile yaşadığı yakınlığa da değinerek konuşmasına devam eden Prof. Dr. Haydar Baş, “Başbakan Barzani'ye gitti. Onlara verdiği itibarın yüzde birini bize vermedi. Beni Rusya, Türk dünyası, Hindistan, Çin, Güney Afrika dinliyor. AKP'ye oy verenler ve AKP dinlemiyor. Yalanlarla ve dolanlarla milleti inletiyorlar. Rusya benim milli ekonomi modelini mecliste her gün bir madde getirip onaylıyor. Bana da gelip soruyorlar, ben de onlara yardımcı oluyorum. 2005'te dipte olan Rusya 2010'da milli ekonomi modeliyle dünya ülkesi konumuna geldi. Milli ekonomi modeli onları oraya taşıdı. Ruslar için Türkleri sevmez derler, ama Ruslar beni gördüklerinde Ne mutlu Türküm diyene diyor” şeklinde konuştu.

“TÜRKLÜĞÜMÜZ PARÇALANMAK İSTENİYOR”

Sözleri sık sık salonda atılan sloganlarla kesilen Haydar Baş, “Özünden maneviyatına halkımızı koparmak istiyorlar. Hacı Bektaşi bile Anadolu'ya geldiğinde ilk olarak Türkler, yörükler karışladı. Bunlar bizim, Hacı Bektaşi'den beri yoğrularak gelen Türklüğümüzü parçalamak istiyor, ama havalarını alırlar. Türk kelimesi İslamın yerine oturtulmak isteniyor. Ama zaten Türk eşittir İslam'dır. Madem Türk müslümandır, neden milleti ayrıştırmaya çalışıyorlar” dedi.

“OY VERİN YERİNE GETİRMEZSEM DAVA AÇIN”

Söyledikleri ve taahhütlerinin arkasında olduğunu da konulmasına ekleyen Baş, “Verdiğim her taahhüdümün altına imzamı atarım. Oy verdiklerinde bu taahhütlerimi yerine getirmezsem, ister dava açılsın para veriyim. Taahhütlerimin altına imzamı atarım. Oy verirseniz ve ben de yerine getirmezsem isterseniz dava açın. Taahhüt ediyorum, ama bana oy vermiyorsunuz, arkasında ABD olan adamlara oy verdiniz. Benim arkamda Allah var” dedi.

“KABDAYILIĞI ARKASINDA ABD OLANA GEÇMİYOR”
İktidar partisine eleştirilerde bulunan bir başka isim de Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu oldu. Eyercioğlu, “Akiller heyeti denilen 60 küsür kişilik yola çıkıldığını gördük ve çok geçmeden bu heyet kendince üzerine düşen misyonu yerine getirdi. 26 Haziran 2013’te rapor sundu. Raporda yazan bazı şeyler ise şöyle: ‘Ne mutlu türküm diyene’ denmeyecek. Türk milleti denilmeyecek. Türk bayrağı diye kalıplaşmış ifade kullanılmayacak. Tek din tek millet ifadelerinden kaçınılacak. Terörist ibaresi kullanılmayacak bebek katili tanımlaması yapılmayacak. Andımız kaldırılacak siyasi genel af çıkarılacak” dedi. Başbakan’ın Diyarbakır’ı ziyaretini eleştiren Eyercioğlu “Diyarbakır’da Barzani ile düğün şöleni oldu. Koşarak kendisine küfür ettiği Diyarbakır Belediye Başkanı ile kucaklaştı. Başbakan kabadayılığa toz kondurmaz. Onun kabadayılığı arkasında ABD olanlara geçmiyor” dedi. BTP Kocaeli Muharrem Can, organizasyonun başarılı geçtiğini söyleyerek bütün katılımcılara teşekkür etti.

18 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR