“Sancaklı aday gösterilmeyebilir”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Medya Evi’nde düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen Saffet Sancaklı ile ilgili, “Sa...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Medya Evi’nde düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen Saffet Sancaklı ile ilgili, “Sancaklı aday gösterilmeyebilir” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü dün Medya Evi’nde kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Ünlü’nün yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Hamza Güloğlu, Tuncay Batı ve Fatih Galyan katıldı. Saffet Sancaklı’nın Büyükşehir Belediyesi’ne adaylık sürecini değerlendiren Ünlü, “Bu koltuğa oturan birinin en önemli görevi iyi bir adayla sahaya inmektir. İlk kez İstanbul’da Genel Başkan Devlet Bahçeli için düzenlenen Sensiz Asla programında bu konu gündeme geldi. Sancaklı ile ilk görüşmemizde yanımda Tahsin Cebeci, Erkan Azeri ve Hamza Güloğlu vardı. Kendisiyle ilk buluşmamız da 20 Kasım’da Medya Evi açılışında oldu” dedi.

“CHP SAF DIŞI GÖZÜKÜYOR”
Saffet Sancaklı’nın kendi isteği için ilerleyen süreçte büyük bir anket yapılacağını belirten Ünlü, “Belli sinerji yakalanınca Sancaklı büyük ihtimalle aday olacak. MHP’nin Kocaeli’deki durumunu görmek istiyor. Sporun önde gelen isimlerinden biri olması büyük bir avantaj, tüm kent onu tanıyor. Hem sporseverler hem de başka parti temsilcileri Sancaklı’yı destekleyecek. MHP’nin adayı nedeniyle AKP ile MHP kapışması yaşanacak. CHP saf dışı gözüküyor” şeklinde konuştu.

“ÜLKÜCÜ HAREKET BAŞARI İSTİYOR”
Sözlerine devam eden Ünlü, “Bu seçim adayların değil sistemin yarışı olacak. 17 Şubat’a kadar sistemle ilgili çalışmalar bitmiş olacak” dedi. Ünlü, AKP’nin ev programlarına değindi. Ünlü, “Biz de evlere gireceğiz. Son 12 ayı evlerde, halkın içinde geçireceğiz. 17 Şubat’ta oy oranımızı az çok bileceğiz. Bu seçim kader seçimi olacak. Seçimde sürprizi MHP yapacak. Ülkücü hareket artık başarı istiyor” dedi.

“BAHÇELİ, SANCAKLI’NIN KOCAELİ İLE OLAN ALAKASINI SORDU”
Şimdi Sancaklı’nın konuşulduğunu; ancak başka adayların da olabileceğini ifade eden Ünlü, Kocaeli teşkilatlarının başka şeyler isteyebileceğine dikkat çekti. Teşkilatlanma Masası’nın da anket yapacağını belirten Ünlü, “Sancaklı aday gösterilmeyebilir” dedi. Ünlü, “Genel Başkan Devlet Bahçeli, Sancaklı’nın Kocaeli ile ne alakası olduğunu sordu. Biz de Sancaklı’nın Kocaelispor’da kaptanlık yaptığını, bir ayağının Kocaeli’nde olduğunu anlattık. Kendisi değerlendirme yapacağını dile getirdi” diye konuştu. Sancaklı’nın abisinin AK Parti kurucularından olduğu ve kendisinin tepkisinin ne olacağı sorulduğunda ise kabullenmek zorunda olduğunu kaydetti.

“AKP’NİN ÖNÜNE GEÇMİŞ OLACAĞIZ”
CHP’li Sefa Sirmen’i kastederek CHP’nin ağır toplarının da Sancaklı’yı destekleyeceğini ifade eden Ünlü, “Sancaklı ile bir yerlere varırsak psikolojik savaşla AKP’nin önüne geçmiş olacağız” şeklinde konuştu. Lütfü Türkkan’ın ODTÜ’deki olaylar sırasında yaralanan bir öğrenciyi ziyaret etmesi ve ardından ülkücülerin tepkisi nedeniyle özür dilemesi olayını değerlendiren Ünlü, “Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz hemen Bahçeli ile görüştü. Türkkan ilk kez bu şekilde özür diledi. Bu da ülkü ocaklarının gücünü ve Bahçeli’nin ocaklara verdiği önemi gösterir” ifadelerine yer verdi.

23 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR